• შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის და ICDO-ს პროგრამების ცენტრის ...
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის და ICDO-ს პროგრამების ცენტრის დირექტორებმა ტრენინგის მონაწილე მაშველ-ინსტრუქტორებს სერთიფიკატები გადასცეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის და სამოქალაქო თავდაცვის საერთაშორისო ორგანიზაციის (ICDO) ურთიერთთანამშრომლობის ფარგლებში მიმდინარე სამთო-სამაშველო ტრენინგი დასრულდა. ტრენინგის მიზანს სხვადასხვა ქვეყნის საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურების თანაშრომელთა ერთობლივი სამთო-სამაშველო წვრთნა წარმოადგენდა.
ტრენინგის დახურვის ცერემონია შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის სამაშველო მომზადებისა და რეაგირების სამმართველოს ბაზაზე გაიმართა. ღონისძიებას შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის დირექტორი ზვიად ქაწაშვილი და ICDO-ს ტრენინგების დეპარტამენტის დირექტორი ვალერი ლო დაესწრნენ. მათ მაშველ-ინსტრუქტორებს – ბელარუსიდან, აზერბაიჯანიდან, ბოსნია-ჰერცოგოვინადან, სომხეთიდან, ყირგიზეთიდან და ყაზახეთიდან – შესაბამისი სერთიფიკატები და სამახსოვრო საჩუქრები გადასცეს.

• Directors of Emergency Management and ICDO Training Depaartments awarded instruc...
Directors of Emergency Management and ICDO Training Depaartments awarded instructors with certificates and memorable gifts
Within the frames of co-operation between MIA Emergency Management Department and International Civil Defense Organization (ICDO) mountain-rescue training has completed successfully. Aim of the training was to hold joint trainings for emergency services of various countries.
Closing ceremony was held at the base of rescue training division of MIA Emergency Management Department. Ceremony was attended by the director of Emergency Management Department Zviad Katsashvili and ICDO training department director Valeri Lo. They awarded instructors from Belarus, Azerbaijan, Bosnia- Herzegovina, Armenia, Kirgizia and Kazakhstan with relevant certificates and memorable gifts.