• შსს-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტსა და აღმოსავლეთ ევროპის სასწავლო უნ...
შსს-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტსა და აღმოსავლეთ ევროპის სასწავლო უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტსა და აღმოსავლეთ ევროპის სასწავლო უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორმა შალვა კვინიხიძემ და აღმოსავლეთ ევროპის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორმა დავით ჩერქეზიშვილმა მოაწერეს ხელი.
მემორანდუმი შს სამინისტროში მიმდინარე რეფორმების შესახებ სტუდენტებისათვის ლექცია-სემინარების ჩატარებას ითვალისწინებს და მისი მიზანია კვალიფიციური იურიდიული განათლების განვითარების ხელშეწყობა, ამ მიმართულებით ერთობლივი პროგრამების, კონფერენციებისა და სემინარების დაგეგმვა და განხორციელება, რომელიც სამართლებრივი კვლევების, საგანმანათლებლო საქმიანობისა და სტუდენტების პროფესიული განვითარებისკენ არის მიმართული.
შეხვედრაზე მხარეებმა ასევე განიხილეს შსს-ში სტუდენტების სასწავლო პრაქტიკისა და სტაჟირების საკითხები.

• Memorandum of co-operation was concluded between International Relations Departm...
Memorandum of co-operation was concluded between International Relations Department of the Ministry of Internal Affairs and East Europe University
Memorandum of co-operation was concluded between International Relations Department of the Ministry of Internal Affairs and East Europe University. Memorandum was signed by the Director of MIA International Relations Department Shalva Kvinikhidze and Rector of East Europe University Davit Cherkezishvili.
Within the frames of Memorandum lectures and seminars for students on the current reforms held at the Ministry will be held. Memorandum aims at developing process of education in jurisprudence sphere, elaboration of the joint program, planning and implementation of conferences and seminars, which will be directed to professional development of students within the scope of law research and educational activities.
At the meeting sides also discussed issues of probation and practice for students at the Ministry of Internal Affairs.