• შსს-ს საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ მთავარ სამმართველოს ჯორჯიის შტატის ძალოვანი უ...
შსს-ს საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ მთავარ სამმართველოს ჯორჯიის შტატის ძალოვანი უწყებების ხელმძღვანელები ეწვივნენ
შსს-ს საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ მთავარ სამმართველოს აშშ-ს ჯორჯიის შტატის ძალოვანი უწყებების ხელმძღვანელი პირები და საქართველოში აშშ-ს საელჩოს ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ უწყებებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) პროგრამის წარმომადგენლები ესტუმრნენ. დელეგაციის წარმომადგენლებმა შსს-ს საექსპერტო-კრიმინალისტიკური მთავარი სამმართველოს უფროს ნუგზარ სუჯაშვილთან სამუშაო შეხვედრა გამართეს. შეხვედრაზე მხარეებმა ორმხრივი თანამშრომლობის გეგმები, მიმდინარე და სამომავლო პროექტები განიხილეს.
სტუმრებმა საექსპერტო-კრიმინალისტიკური მთავარი სამმართველოს ლაბორატორია და მუზეუმი დაათვალიერეს, სამმართველოს ორგანიზაციულ მოწყობას და მუშაობის პრინციპებს გაეცნენ. ვიზიტის ფარგლებში დაგეგმილია კინოლოგიური სამსახურის დათვალიერებაც.
შსს-ს საექსპერტო-კრიმინალისტიკური მთავარი სამმართველო ჯორჯიის შტატის გამოძიების ბიუროსთან (GBI) 2010 წლიდან თანამშრომლობს. თანამშრომლობის ფარგლებში, ერთობლივი ტრენინგები და სემინარები, ასევე გაცვლითი პროგრამები რეგულარულად ტარდება.

• Expert-forensic Main Division hosted officials from Law Enforcement Bodies of th...
Expert-forensic Main Division hosted officials from Law Enforcement Bodies of the state of Georgia, United States
Expert-forensic Main Division of the Ministry of Internal affairs hosted officials from Law Enforcement Bodies of the state of Georgia, United States and Tbilisi Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) program representatives. The members of the delegation held the working meeting with the Head of Expert-forensic main division Nugzar Sujashvili. The parties of the meeting discussed prospects of bilateral cooperation as well as current and future projects.
In the frames of the meeting, official guests had a tour in expert-forensic main division lab and museum. The official delegation got familiarized with organization structure and operation principles of the division. An information tour around the K-9 service is planned in the scope of the visit.
It’s worth noting, that Expert-forensic Main Division of the Ministry of Internal Affairs of Georgia is in close cooperation with the Georgia Bureau of Investigation (USA). Joint trainings and seminars as well as exchange programs are regularly being conducted since 2010.