• შსს-ს მრბოლელები წლის ყველაზე მნიშვნელოვანი საავტომობილო კონკურსის გამარჯვებულებ...
საქართველოს საავტომობილო ფედერაციის და „Auto Bild საქართველო“-ს ორგანიზებით, წლის შემაჯამებელი საავტომობილო ღონისძიება „ოქროს საჭე 2014“ გაიმართა. ღონისძიებაზე მოხდა ავტოსპორტში საქართველოს ჩემპიონატში გამარჯვებულთა დაჯილდოვება და 2014 წლის საუკეთესო ავტომობილების გამოვლენა.
წლის ყველაზე მნიშვნელოვან საავტომობილო მოვლენაზე კონკურსანტთა შორის იყვნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს სპორტული გუნდი "MIA Force" და საპატრულო პოლიციის სახელით მოასპარეზე გუნდი "BFT Racing". ორივე გუნდი მთელი წლის განმავლობაში წარმატებით გამოდიოდა საქართველოს ჩემპიონატის ყველა ეტაპზე. დაჯილდოვების ცერემონიალს ესწრებოდნენ შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძე და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე გიორგი ჭანტურია. მათ გამარჯვებულებს გამარჯვება მიულოცეს და წარმატება უსურვეს.
"MIA Force"-მა "ოქროს საჭე 2014"-ზე სულ ოთხი ჯილდო მოიპოვა. გუნდმა "ლეგენდის" კლასის ავტომობილებით რბოლაში გუნდური მესამე ადგილი, ხოლო "Formula Alfa"-ს კლასში მეორე ადგილი დაიკავა. "MIA Force"-ის მრბოლელი დათა ქაჯაია კი საერთაშორისო ასპარეზზე მიღწეული წარმატებისთვის საავტომობილო ფედერაციისგან სპეციალური სიგელით დაჯილდოვდა. მან კიდევ ერთი ჯილდო - "ლეგენდის" კლასში ინდივიდუალურ ჩათვლაში მე-2 ადგილი მოიპოვა.
რაც შეეხება საპატრულო პოლიციის სახელით მოასპარეზე გუნდ "BFT Racing"-ს, მათ საქართველოს ჩემპიონატში წრიულ რბოლაში, "ლეგენდის" კლასის ავტომობილებით რბოლაში გუნდური 1-ლი ადგილი აიღეს.

Under the organization of Georgian National Automobile Federation and “Auto Bild Georgia” summarizing event- “Golden Wheel 2014” was held. At the event winners Georgian Championship in car racing were awarded and best racer of the year was named.
Members of the Service Agency’s “MIA Force” club were also attending the event and “BFT Racing” team competing on behalf of Patrol Police Department. Both teams have been competing successfully throughout the year and participated in Georgian Championship. The awards ceremony was attended by Deputy Minister of MIA Archil Talakvadze and Deputy Head of Patrol Police Giorgi Tchanturia. They congratulated winners with winning and wished success.
At the event “MIA Force” club won four prizes in total, while racer of the club Data Kajaia was awarded with special certificate for achieving success on the international arena. He also won another prize in individual racing and took the second place.
As for BFT Racing“ club competing on behalf of Patrol Police, they took the first place in team racing with Legends class automobiles.