• შსს-ს მომსახურების სააგენტოს TUV Rheinland Group-ის დელეგაცია ეწვია
დღეს შსს-ს მომსახურების სააგენტომ ტექნიკური უსაფრთხობისა და სერთიფიცირების სფეროში ევროპის ყველაზე წარმატებულ საერთაშორისო კომპანია TUV Rheinland Group-ის დელეგაციას უმასპინძლა.
მომსახურების სააგენტოს დირექტორმა ნინო კობახიძემ სტუმრებს სააგენტოს შენობა და განახლებულ დარბაზი დაათვალიერებინა, ასევე გააცნო განხორციელებულ და მიმდინარე პროექტები.
მხარეებმა შეხვედრაზე TUV Rheinland Group-ის მიერ საქართველოს ბაზრით დაინტერესების საკითხი განიხილეს და საქართველოს მთავრობასთან სამომავლო თანამშრომლობაზე ისაუბრეს.
დღესვე TUV Rheinland Group-ის აღმოსავლეთ ევროპის რეგიონის აღმასრულებელი დირექტორი პიტერ ლაჰნერი შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე დავით ხუციშვილს და საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრ გიორგი კვირიკაშვილს შეხვდება.
TUV Rheinland Group-ი გერმანული კომპანიაა, რომელიც 1872 წელს დაარსდა და დღეს ტექნიკური უსაფრთხოებისა და სერთიფიცირების სფეროში მსოფლიოს 65 ქვეყანაში ლიდერობს. კომპანიას მინიჭებული აქვს უმაღლესი ხარისხის ნიშანი ისეთ მომსახურებებში, როგორებიცაა: ავტომობილების რეგისტრირება, მართვის მოწმობების დამზადება და სხვა სერვისები.

Today one of the most successful international organizations in the field of technical inspection- TUV Rheinland Group visited LEPL Service Agency.
Director of LEPL Service Agency Nino Kobakhidze showed guests the building and renovated hall. Nino Kobakhidze also familiarized guests on implemented and ongoing projects.
During the meeting sides discussed the interest of TUV Rheinland Group in Georgian market and future plans regarding cooperation with the Georgian government.
Chief Regional Officer of Central Eastern Europe of TUV Rheinland Group-Petr Lahner will meet Deputy Minister of Internal Affairs Davit Khutsishvili and Minister of Economy and Sustainable Development of Georgia, Giorgi Kvirikashvili.
TUV Rheinland Group is German company founded in 1872 and holds leading position in 65 countries in the field of technical safety, and certification services. Company has a highest evaluation certificate in services, such as: motor vehicles registration, issuing of driver’s license and etc.