• შსს-ს მომსახურების სააგენტოს წარმომადგენლებმა ევროპელ ექსპერტებთან სამუშაო შეხვე...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს თანამშრომლებისთვის ტექნიკური დახმარებისა და ინფორმაციის გაცვლითი პროგრამა „ტაიექსის“ (TAIEX) და მძღოლთა ტესტირების საერთაშორისო კომიტეტ „საიეკას“ (CIECA) ექსპერტებმა სასტუმრო „ამბასადორში“ სამუშაო შეხვედრა გამართეს.
ღონისძიება მომსახურების სააგენტოს დირექტორმა ზურაბ ზუბადალაშვილმა გახსნა და სტუმრებს მისასალმებელი სიტყვით მიმართა. სააგენტოს წარმომადგენლებმა წარმოადგინეს პრეზენტაცია საქართველოში მართვის მოწმობის გაცემასთან დაკავშირებული პროცედურების შესახებ და ევროპელ ექსპერტებს ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდეს.
შეხვედრაზე უცხოელმა ექსპერტებმა თავის მხრივ ქართულ მხარეს მართვის მოწმობის გაცემის პროცედურების შესახებ საერთაშორისო და ევროპული გამოცდილება გაუზიარეს. მათ ასევე ისაუბრეს მძღოლთა ტესტირების თანამედროვე მეთოდებზე, რომელიც მომავალში დაინერგება.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს თანამშრომლები ყოველდღიურად რამდენიმე ასეულ მოქალაქეს ემსახურებიან. მომხმარებელზე მაქსიმალურად ორიენტირებული სისტემის უზრუნველსაყოფად ისინი მუდმივად გადიან სხვადასხვა ხასიათის პროფესიულ გადამზადებას.

Experts of Technical Assistance and Information Exchange (TAIEX) instrument and International Commission for Driver Testing (CIECA) have held working meeting at “Ambassador” hotel with employees of the Service Agency of MIA.
The event was opened by the head of the Agency-Zurab Zubadalashvili and delivered welcoming speech to guests. Employees of the Agency introduced the presentation on procedures for issuing driver’s license in Georgia and provided European experts with detailed information.
At the meeting European experts shared international experience with the Georgia side on procedures for issuing driver’s license in Europe. They also reviewed new methods for testing drivers, which will be implemented in the future.
Employees of MIA Service Agency provide quality service for several hundred people every day. In order to create customer-oriented system, Agency employees undergo various training courses on the regular basis.