შსს-ს საინფორმაციო-საგანმანათლებლო პროექტის “მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“ ფარგლებში, შსს-ს მომსახურების სააგენტოს ქუთაისის სამსახურს ამავე ქალაქის 26-ე საჯარო სკოლის უფროსკლასელები ესტუმრნენ. მოსწავლეებს შსს-ს მომსახურების სააგენტოს დირექტორი ნიკა გელაშვილი შეხვდა.
სააგენტოს დირექტორი უფროსკლასელებს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების პროგრამის მნიშვნელობაზე ესაუბრა და ხაზი გაუსვა აღნიშნულ პროექტში მოზარდების აქტიური ჩართულობის აუცილებლობას.
მომსახურების სააგენტოს თანამშრომლებმა ქუთაისის 26-ე საჯარო სკოლის მოსწავლეებს სააგენტოს სერვისების, განხორციელებული და დაგეგმილი პროექტების, ასევე, საგზაო ნიშნების შესახებ ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდეს. მოზარდები მართვის მოწმობის თეორიულ და პრაქტიკულ გამოცდებს დაესწრნენ. მათ ასევე მიიღეს ინფორმაცია სახელმწიფო სანომრე ნიშნის დამზადების ტექნოლოგიის შესახებ.
შეხვედრის დასასრულს, შსს-ს მომსახურების სააგენტოს ხელმძღვანელმა მოსწავლეებს საჩუქრად მათი სკოლის ნომრის გამოსახულებიანი სანომრე ნიშანი და მადლობის სიგელები გადასცა.

Within the frames of informative-educational project “Maintenance of law and crime prevention program for public schools" pupils from the public school N26 visited MIA Service Agency branch in Kutaisi. They were met by the director of the Service Agency Nika Gelashvili.
Director of the Service Agency discussed the importance of traffic safety program and noted that involvement of the youth in the mentioned project is very important.
Representatives of the Service Agency familiarized pupils with the services of the Agency, implemented and scheduled projects and provided youth with comprehensive information on road signs. Pupils attended the exam of the driver’s license and attended practical exam as well. They also received information on production of the state registration numbers.
At the end of the meeting head of the Service Agency handed over symbolic registration number with the number of the school imprinted and certificates of appreciation.