• შსს-ს მომსახურების სააგენტომ თბილისის 130-ე საჯარო სკოლის უფროსკლასელებს უმასპინ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს თბილისის 130-ე საჯარო სკოლის უფროსკლასელები ეწვივნენ. სტუმრებს სააგენტოს ხელმძღვანელმა პირებმა უმასპინძლეს. ვიზიტი გაცნობითი ხასიათის იყო და საინფორმაციო-საგანმანათლებლო პროექტის „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“ ფარგლებში განხორციელდა.
მომსახურების სააგენტოს სტრატეგიული განვითარების სამმართველოს თანამშრომლებმა მოსწავლეებს სააგენტოს სერვისების და საგზაო ნიშნების შესახებ ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდეს. შემდეგ მოზარდებმა სააგენტოს შენობა დაათვალიერეს, მართვის მოწმობის თეორიული გამოცდის ახალ, „3D“ ბილეთებს გაეცნენ და გამომცდელთან ერთად პრაქტიკული გამოცდის ელემენტები გაიარეს. მათ ასევე მიიღეს ინფორმაცია სახელმწიფო სანომრე ნიშნის დამზადების ტექნოლოგიების შესახებ. შეხვედრის დასასრულს, მოსწავლეებს სამახსოვრო საჩუქრები და მათი სკოლის ნომრის გამოსახულებიანი სანომრე ნიშანი გადაეცათ.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ მიმდინარე წლის 1 მაისიდან საინფორმაციო-საგანმანათლებლო კამპანია დაიწყო, რომლის მიზანია საზოგადოების ინფორმირება სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის ფორმების და მოქალაქეების უფლებების შესახებ, არასრულწლოვანთა შორის დანაშაულის პრევენცია, მართლწესრიგისა და უსაფრთხოების საკითხებზე მათი სამოქალაქო ცნობიერების განვითარების ხელშეწყობა.

Senior class pupils of public school N130 visited MIA Service Agency. Guests were hosted by the agency officials. Visit had an introductory character and was held within the frames of “Maintenance of law and crime prevention program for public schools".
Employees of strategic development division of the Service Agency provided pupils with comprehensive information on the Agency services and road signs. After the mentioned, pupils were showed around the building, got familiarized with “3D”examination tickets and reviewed elements of the practical test with examiners. They also received information about the number plate manufacturing technology. At the end of the meeting pupils received memorable gifts
From May1 Ministry of Internal Affairs launched informative-educational campaign, aimed at informing public on forms of relations with law enforcement agencies and on citizens’ rights provided by the law, crime prevention among youth by promoting development of the public awareness in the field of law and security. Within the frames of the project -“Maintenance of law and crime prevention program for public schools" meetings with pupils will be held at schools of the capital and regions, including ethnic minority schools.