• შსს-ს მომსახურების სააგენტომ დაღუპული პოლიციელების შვილებს უმასპინძლა
შსს-ს მომსახურების სააგენტოს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპული პოლიციელების შვილები ესტუმრნენ. 6-დან 10 წლამდე ასაკის ბავშვებს მომსახურების სააგენტოს წარმომადგენლებმა და შსს-ს სპორტული კლუბის „MIA FORCE“ წევრებმა უმასპინძლეს.
სტუმრებმა შსს-ს მომსახურების სააგენტოს შენობა დაათვალიერეს და არსებული სერვისების შესახებ ინფორმაცია მიიღეს. სააგენტოს ავტოდრომზე ბავშვები შსს-ს სპორტული კლუბის წევრების მიერ სპეციალურად მათთვის მოწყობილ სანახაობას დაესწრნენ, სპორტული ავტომანქანებით გაისეირნეს და სამახსოვრო ფოტოებიც გადაიღეს.
„MIA FORCE“-ის წევრმა, ავტომრბოლელმა დათა ქაჯაიამ დაღუპული პოლიციელების შვილებს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების შესახებ შემეცნებითი პრეზენტაცია ჩაუტარა და საკუთარ სპორტულ კარიერაზე ესაუბრა. დათა ქაჯაია პირველი ქართველი სპორტსმენია, რომელმაც 2015 წელს მსოფლიო ჩემპიონატზე ძარიანი ავტომობილებით რბოლაში ევროპის ჩემპიონის ტიტული მოიპოვა. დაღუპული პოლიციელების ხსოვნის პატივსაცემად, დათა ქაჯაიამ ჩემპიონატზე ჯილდოდ მიღებული თანხის ნაწილი დღეს მათ მცირეწლოვან შვილებს გადასცა.

• Service Agency of MIA hosted children of police officers who died during fulfill...
The Service Agency of the MIA was visited by the children of police officers who died during fulfilling their service duties. The children aged from 6 to 10 years were hosted by the representatives of the Service Agency and the members of the “MIA FORCE”, the sport club of the MIA.
The guests had a tour around the building and got information about the applicable services. In the automobile testing ground of the Agency the children attended the event specially organized for them by the sport club members, drove the sport cars and took memorable photos.
Data Kajaia, the racing driver of the „MIA FORCE“ made cognitive presentation for the children about road safety and talked about his sport career. Davit Kajaia is the first Georgian sportsman who became the European champion in 2015 world championship car racing. In honor of the police officers, who died during performance of their service duties Davit Kajaia granted the part of his monetary reward from the Championship to their minor children.