• შსს-ს მომსახურების სააგენტო შიდა ტრანზიტის განახლებული სანომრე ნიშნების გაცემას ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტო, ევროპული სახელმწიფოების მიერ დადგენილ სტანდარტებთან შესაბამისობისა და უსაფრთხოების ხარისხის გაზრდის მიზნით, 2016 წლის 1 იანვრიდან სატრანსპორტო საშუალებებისა და მოტოციკლის შიდა ტრანზიტის განახლებული სანომრე ნიშნების გაცემას იწყებს.
სატრანსპორტო საშუალებებისთვის განკუთვნილ, განახლებულ სარეგისტრაციო ნიშანს მარცხენა მხარეს გასდევს ლურჯი ზოლი, რომლის ზედა ნაწილში გამოსახულია საქართველოს სახელმწიფო დროშა, ხოლო ქვედა ნაწილში - საქართველოს საერთაშორისო კოდი „GE“. სარეგისტრაციო ნიშანზე, მარცხნიდან მარჯვნივ, თეთრ ფონზე წითელი ფერით დაიწერება სერია და 4 ციფრიანი ნომერი.
უსაფრთხოების ხარისხის გაზრდის მიზნით, ახალ შიდა სატრანზიტო სანომრე ნიშანს აქვს ფალსიფიცირების საწინააღმდეგო ჰოლოგრამა საქართველოს სახელმწიფო გერბის გამოსახულებით.
განახლებული ტრანზიტული ნომრის სერია სატრანსპორტო საშუალებებისთვის დაიწყება ლათინური ასოებით „GE“, ხოლო მოტოციკლისთვის გათვალისწინებულია ერთი ლათინური ასო „G“.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს მიერ გაწეული მომსახურებისათვის დაწესებული საფასური და ვადები არ იცვლება. შიდა ტრანზიტით სარგებლობის საფასური ყველა სატრანსპორტო საშუალებისთვის 1 დღეზე კვლავ 1 ლარს შეადგენს.
აქვე შეგახსენებთ, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტომ ევროპული სტანდარტების შესაბამისი, ახალი დიზაინის სახელმწიფო სანომრე ნიშანი მომხმარებელს გასულ წელს შესთავაზა, 2016 წლის 1 იანვრიდან კი ცვლილება შიდა ტრანზიტულ ნიშანს შეეხება.

Service Agency of the Ministry of Internal Affairs will start issuing renewed number plates for internal transit and motorcycles from January 1, 2016 in order to comply with standards defined in the European countries and safety level.
Renewed number plate has a blue line as well as imprinted national flag of Georgia and international code of the state -GE. The registration number with letters will be imprinted on the number plate with red ink.
For increasing level of security new registration number has anti-counterfeiting hologram of the state emblem.
Renewed number plate for transit will start from Latin letters –GE, while number plates for motor cycles will have only G on it.
Service Agency of the Ministry of Interior has not changed the terms and fees for services rendered. Internal transit fees to all vehicles remains 1 GEL per day.
It is worth mentioning that the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs offered renewed design of the state license plates in the past year in order to comply with standards defined in the European countries and safety level, changes with regard to the for internal transit and motorcycles will be enacted from January 1, 2016.