• შსს-ს მიგრაციის დეპარტამენტმა ქვეყნიდან სამი უცხოელი მოქალაქე გააძევა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტმა, „უცხოელთა და მოქალაქეობის არმქონე პირთა სამართლებრივი მდგომარეობის შესახებ“ საქართველოს კანონის საფუძველზე განხორციელებული ღონისძიებების შედეგად, სხვადასხვა ქვეყნის 3 მოქალაქე: 1992 წელს დაბადებული, უზბეკეთის მოქალაქე ლ.ა, 1988 წელს დაბადებული, ავღანეთის მოქალაქე მ.ქ. და 1984 წელს დაბადებული, ნიგერიის ფედერალური რესპუბლიკის მოქალაქე ჩ.ტ. გამოავლინა, რომლებიც საქართველოში სამართლებრივი საფუძვლის გარეშე იმყოფებოდნენ.
მიგრაციის დეპარტამენტის გადაწყვეტილებით, საქართველოში სამართლებრივი საფუძვლის გარეშე მყოფმა უზბეკეთის და ავღანეთის მოქალაქეებმა ქვეყნა დატოვეს.
ნიგერიის ფედერალური რესპუბლიკის მოქალაქეს ჩ.ტ-ს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტმა ქვეყნის ნებაყოფლობითი დატოვებისთვის 20 დღიანი ვადა დაუწესა. ჩ.ტ-მ აღნიშნული უფლება არ გამოიყენა, რის გამოც მიგრაციის დეპარტამენტმა მისი ნიგერიის ფედერალურ რესპუბლიკაში იძულებითი გაძევების პროცედურა აღასრულა. აღნიშნულ პირს საქართველოში შემოსვლა 3 წლის ვადით აეკრძალა.

Base on the law on “Legal Status of Foreigners and Stateless Persons" Migration Department of the Ministry of Internal Affairs exposed foreign citizens: citizen of Uzbekistan L.A. (DoB 1992) citizen of Afganistan M.Q. (DoB 1988) and citizen of the Federal Republic of Nigeria Ch.T/ (DoB 1984) who’s stay in the country was without any legal basi
Upon the decision of the Migration Department, citizens of Uzbekistan and Afghanistan have left Georgia.
Citizen of the federal Republic of Nigeria Ch. T. was given 20 days to leave the country voluntarily by the Migration Department however Ch. T. did not apply for this right, based on which Migration Department executed the forced expulsion against the mentioned person. Ch. T. is prohibited from entering in Georgia for 3 years.