• შსს-ს მაშველებმა თუშეთში მწყემსი გადაარჩინეს
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს კახეთის სახანძრო-სამაშველო განყოფილების და თბილისის განსაკუთრებულ საგანგებო სიტუაციებზე რეაგირების სამმართველოს მაშველებმა, წარმატებით ჩატარებული სამაშველო ღონისძიების შედეგად, თუშეთში მწყემსი გადაარჩინეს.
გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ში შევიდა შეტყობინება იმის შესახებ, რომ თუშეთში, სოფელ შავწყალაში, ადგილობრივი მწყემსი ღრმა ხევში ჩავარდა და დახმარებას საჭიროებდა.
შემთხვევის ადგილზე ოპერატიულად გამოცხადდა სამაშველო ჯგუფი. ღონისძიებაში ჩაერთო შსს–ს სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენიც. მაშველებმა მწყემსი მალევე იპოვეს და ხევიდან უვნებლად ამოყვანეს. მამაკაცს ხევში ჩავარდნის დროს მცირე ტრავმები ჰქონდა მიღებული. იგი ვერტმფრენით თბილისში გადმოიყვანეს და საავადმყოფოში მოათავსეს. მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.

• MIA rescuers shepherd
The rescuers of Tbilisi Special Emergency Situations Management Division and Kakheti Firefighting-Rescue Unit of the Emergency Situations Management Agency of the MIA rescued a shepherd in Tusheti as a result of successful operation.
The “112”, Emergency Assistance Operative Management Center received the report that a local shepherd in Shavtskala village, Tusheti had fallen into a deep ravine and needed help.
The rescue team arrived immediately at the scene. The helicopter of the Border Police of the MIA was also involved in the operation. The rescuers found the shepherd soon and safely took him out from the ravine. The shepherd had minor injuries from the incident. He was transferred to the hospital by helicopter and taken to hospital. His life is not in danger.