• შსს-ს მაშველებმა სამეგრელოში დამხრჩვალი მამაკაცის ცხედარი მდინარიდან ამოიტანეს
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის სამაშველო მომზადებისა და რეაგირების სამმართველოს მაშველებმა წალენჯიხის მუნიციპალიტეტში, ენგურჰესთან ახლოს, მდინარიდან დამხრჩვალი მამაკაცის ცხედარი ამოიტანეს.
შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ში შევიდა შეტყობინება იმის შესახებ, რომ წალენჯიხის მუნიციპალიტეტში, ენგურჰესის სიახლოვეს, მდინარეში, სავარაუდოდ, მამაკაცი დაიხრჩო. წალენჯიხის სახანძრო-სამაშველო სამსახურისა და სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონული საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის სამაშველო ჯგუფები შეტყობინების მიღებისთანავე შემთხვევის ადგილზე გავიდნენ. საძიებო-სამშველო ოპერაცია მთელი ღამის განმავლობაში მიმდინარეობდა, თუმცა ცუდი ამინდის გამო მაშველებმა მამაკაცის ცხედარი ვერ იპოვნეს. საჭირო გახდა თბილისიდან დამატებითი სამაშველო ჯგუფების გამოძახება.
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის სამაშველო მომზადებისა და რეაგირების სამმართველოს ბაზიდან მყვინთავების სამაშველო ჯგუფი შემთხვევის ადგილზე სპეციალური აღჭურვილობით გავიდა. ადგილზე ასევე მობილიზებული იყო ზუგდიდის სახანძრო-სამაშველო სამსახურის მყვინთავების ჯგუფი.
შსს-ს მაშველების ორგანიზებით, ერთობლივად ჩატარებული საძიებო-სამაშველო ოპერაციის შედეგად, მაშველებმა 47 წლის მამაკაცის ცხედარი იპოვნეს და წყლიდან ამოიტანეს.

• Body of the person who drowned in the river found by MIA rescuers
The rescuers of Emergency Situations Management Department of the Ministry of Internal Affairs have recovered the body of the person who drowned in the river, near to “Engurhesi” electro station.
Emergency Response Center 112 received report according to which man supposedly drowned in the river, near to “Engurhesi” electro station. As soon as the report was received rescuers teams departed to the place. Search and rescue operation lasted all night, however the body was not found. Thus, additional group of rescuers arrived from the capital.
Team of divers of Emergency Situations Management Department departed to the place of incident with full set of equipment, divers of Zugdidi fire-rescue service was also mobilized at the place of incident.
As a result of search and rescue operation organized by MIA rescuers the body of 47 year old male was recovered from the river.