• შსს-ს მაშველებმა ლეიკემიის წინააღმდეგ ბრძოლის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით...
შსს-ს მაშველებმა ლეიკემიის წინააღმდეგ ბრძოლის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით ბავშვებისთვის სისხლი გაიღეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს თბილისის საგანგებო სიტუაციების მართვის მთავარი სამმართველოსა და ვაკე-საბურთალოს სახანძრო-სამაშველო სამსახურის 50 თანამშრომელმა, ლეიკემიის წინააღმდეგ ბრძოლის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, ლეიკემიით დაავადებული ბავშვების დასახმარებლად სისხლი გაიღო.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო უკვე მეოთხე წელია სისტემატურად მონაწილეობს აქციაში „გაიღე სისხლი, გადაარჩინე სიცოცხლე“. აქციის მიზანია ლეიკემიით დაავადებული მოზარდებისთვის საჭირო სისხლისა და სისხლის კომპონენტების დეფიციტის შემცირება. შსს-ს თანამშრომლები აქციაში მონაწილეობას მომავალშიც გააგრძელებენ.

• Rescuers of MIA donated blood for children on the occasion of international day ...
Rescuers of MIA donated blood for children on the occasion of international day of fight against leukemia
50 officers of Tbilisi Emergency Situations Management Main Division and Vake-Saburtalo Fire-Fighting Service donated blood for children with leukemia disease on the occasion of international day of fight against leukemia.
Ministry of Internal Affairs has been systematically participating in the “Donate Blood, Save Life” campaign already for four years. The project is aimed at providing children with leukemia with blood supplies and reducing the lack of blood components. The officers of the MIA will participate in the action in the future as well.