• შსს-ს მაშველები დარიალის ხეობაში საძიებო-სამაშველო ღონისძიებას ატარებენ
შინაგან საქმეთა მინისტრი ალექსანდრე ჭიკაიძე და სამინისტროს ხელმძღვანელი პირები დარიალის ხეობაში იმყოფებიან და ვითარებას ადგილზე ეცნობიან. შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის თანამშრომლები დარიალის ხეობაში მომხდარი სტიქიის ადგილზე სამაშველო ოპერაციას აწარმოებენ. შსს-ს მაშველებმა დარიალის ხეობაში მდებარე მამათა მონასტრიდან ყაზბეგამდე 70-ზე მეტი მოქალაქე გადმოიყვანეს. ამ დროისთვის სამაშველო ჯგუფებს მოქალაქეები ვერტმფრენის საშუალებით გადმოჰყავთ.
საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტში 20 აგვისტოს, გვიან ღამით, შევიდა შეტყობინება დარიალის ხეობაში მეწყერის ჩამოწოლის შესახებ. დევდორაკის მყინვარიდან მოწყვეტილი წყლიანი მასის ჩამოწოლამ მდინარე თერგის კალაპოტის შეცვლა გამოიწვია. მდინარის წყალი საავტომობილო გზის გასწვრივ მიედინება.
საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის სამაშველო ჯგუფები ადგილზე იმყოფებიან. სტიქიის ზონაში მობილიზებულია ყველა სახის მძიმე ტექნიკა. მიმდინარეობს საძიებო-სამაშველო ღონისძიებები. უგზოუკვლოდ დაკარგულად ითვლება ორი პირი, რომლებიც ხეობაში ჰესის სადერევაციო გვირაბში აწარმოებდნენ სამუშაოებს. შსს-ს მაშველები მათ საძიებო სამუშაოებს გვირაბის ორივე შესასვლელიდან აწარმოებენ. სრულად არიან ევაკუირებული დარიალჰესის და დარიალის საბაჟო-გამშვები პუნქტის თანამშრომლები.

• MIA rescuers are holding rescue operations in Daraiali gorge
Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze and other officials of the Ministry are visiting Dariali gorge and getting familiarized with recent situation on the ground. Employees of MIA Emergency Situations Management Department are holding rescue operation on the site of the disaster. MIA rescuers evacuated up to 70 people from the monastery located in the gorge. At this moment rescued people are being transported by the helicopter.
MIA Emergency Situations Management Department received report on the land slide late at night on August 20. The land slide which approached Tergi River from Devdoraki glacier changed the river bed and thus, the river started to flow along the highway.
At this moment rescue teams of MIA Emergency Situations Management Department are at the site. Various heavy machinery is mobilized in the zone of disaster and rescue operation is underway. They conduct rescue operation at both entrances of the tunnel. Entire personnel of of Darialhes and Customs have been evacuated by the MIA rescuers.