• შსს-ს კინოლოგიურ სამსახურს ჯორჯიის შტატის ძალოვანი უწყებების ხელმძღვანელები ეწვი...
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტიკური მთავარი სამმართველოს კინოლოგიურ სამსახურს აშშ-ს ჯორჯიის შტატის ძალოვანი უწყებების ხელმძღვანელი პირები და საქართველოში აშშ-ს საელჩოს ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ უწყებებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) პროგრამის წარმომადგენლები ესტუმრნენ.
აშშ-ს ჯორჯიის შტატის პოლიციისა და საგამოძიებო ბიუროს ხელმძღვანელმა პირებმა კინოლოგიური სამსახური დაათვალიერეს, სადაც კაპიტალური სარემონტო და სარეკონსტრუქციო სამუშაოები ჩატარდა. სტუმრები გაეცნენ ოდოროლოგიური ექსპერტიზის და კრიმინალისტების მუშაობის სპეციფიკას. დელეგაციის წევრები სამოსამსახურეო ძაღლების მიერ სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალების აღმოჩენის სიმულაციურ ვარჯიშებსაც დაესწრნენ. ასევე გაეცნენ INL-ის თაოსნობით განხორციელებულ K9 პროექტის შედეგებს.
შსს-ს საექსპერტო-კრიმინალისტიკური მთავარი სამმართველო ჯორჯიის შტატის გამოძიების ბიუროსთან (GBI) 2010 წლიდან თანამშრომლობს. თანამშრომლობის ფარგლებში, ერთობლივი ტრენინგები და სემინარები, ასევე გაცვლითი პროგრამები რეგულარულად ტარდება.

• Officials from Law Enforcement Bodies of the state of Georgia, United States vis...
Officials from Law Enforcement Bodies of the state of Georgia, United States visited MIA K-9 service
Expert-forensic Main Division of the Ministry of Internal Affairs hosted officials from Law Enforcement Bodies of the state of Georgia, United States and Tbilisi Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) program representatives.
The officials of Law Enforcement Bodies of the state of Georgia and Expert-forensic Main Division had an information tour around K-9 department, which had previously undergone reconstruction works. The guests got familiarized with specifics of the scent expertise and criminalists’ works. The delegation members also attended the training of K-9 dogs which included simulations for detection of various types of narcotics. They also were introduced to the results achieved by K9 project headed by INL.
It’s worth noting, that Expert-forensic Main Division of the Ministry of Internal affairs has been in close cooperation with Bureau of Investigation of the State of Georgia since 2010. In the framework of the above mentioned cooperation, joint trainings and seminars as well as exchange programs are being conducted on a regular basis.