• შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველო საქველმოქმედო აქციას შეუერთდა
შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველო შინაგან საქმეთა მინისტრ ალექსანდრე ჭიკაიძის ინიციატივით დაწყებულ საქველმოქმედო აქციას შეუერთდა. სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლები თელავისა და საგარეჯოს რაიონის 7 სოფლის მაცხოვრებელ, სიღარიბის ზღვარს მიღმა მყოფ ოჯახებს ეწვივნენ. სამართალდამცველებმა მათ საკვები პროდუქტები და საახალწლო საჩუქრები გადასცეს.
შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველო, რეგიონის მასშტაბით, მომავალშიც გააგრძელებს სიღარიბის ზღვარს მიღმა მყოფი ოჯახების დახმარებას. შს სამინისტრო საქველმოქმედო აქციას აგრძელებს და საქართველოს რამდენიმე რეგიონს მოიცავს. სამინისტრო სულ 1000-მდე ოჯახს დაეხმარება. საქველმოქმედო აქცია კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ორგანიზებით განხორციელდა და რეგიონში მცხოვრები, სიღარიბის ზღვარს მიღმა მყოფი ოჯახების ზამთრის პერიოდში საკვები პროდუქტებით დახმარებას გულისხმობს.

Kakheti Regional Main Division joined charity campaign initiated by the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze. Employees of the regional police visited 7 extremely poor families residing in Gurjaani and Telavi regions. Law enforcers handed out food supplies and New Year gifts.
Kakheti Regional Main Division will continue charity campaign in the future which is aimed at assisting extremely poor families all across Georgia. Ministry of Internal Affairs will assist up to 1000 families residing in regions of the country. Charity campaign in Kakheti was organized by the regional police. Campaign is aimed at assisting extremely poor families with food supplies in winter period.