• შსს-ს გენერალურმა ინსპექციამ ნარკოდანაშაულისთვის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, „სარფი“-ს სასაზღვრო გამშვები პუნქტის მიმდებარე ტერიტორიაზე, შსს-ს ანტიკორუფციული სააგენტოს აჭარის ა/რ რეგიონალური მთავარი სამმართველოს პირველი სამსახურის (ბათუმი, ქობულეთი, ხელვაჩაური) უფროსი ოპერატიული თანამშრომელი, პოლიციის უფროსი ლეიტენანტი გ. მ. ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე დააკავეს.
გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 5 აბი ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს. დაკავებული პოლიციელი აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, რაც სასჯელის სახით თერთმეტ წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს). გამოძიებას შს სამინისტროს გენერალური ინსპექცია აწარმოებს.

• Employee of Anti-corruption Agency detained for the drug crime by General Inspec...
The officers of General Inspection of MIA as a result of operative-investigative activities detained senior operative employee, senior lieutant of first division of Ajara Regional Main division( Batumi, Kobuleti, Khelvachauri) of Anti-corruption Agency of MIA G.M in the vicinities of Sarfi state border for illegal purchase and keeping of drugs.
During the personal search of detainee the employees of General Inspection of MIA seized 5 pills of drug. Detained police officer has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs, article 260, I part, of the Criminal Code which envisages up to 11 years of inprisonment. Investigation is conducted by General Inspection of MIA.