შინაგან საქმეთა სამინისტრო ეხმაურება ნაციონალური მოძრაობის განცხადებას შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილის, გიორგი ზედელაშვილისთვის ჩარიცხულ თანხასთან დაკავშირებით, გიორგი ზედელაშვილს პრემია არ აუღია, მას ერთჯერადად 20 000 ლარის ოდენობის თანხა 7 მაისს ჩაერიცხა მკურნალობისთვის.
მინისტრის მოადგილეს დიაგნოზის (სპონდილოართროზი, მალთაშუა დისკის თიაქარი, სპინალური არხის შევიწროვება) დაზუსტების მიზნით, ჯანმრთელობის მდგომარეობიდან გამომდინარე დასჭირდა საზღვარგარეთ დამატებითი გადაუდებელი კვლევა.
აქვე აღვნიშნავთ, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტროს სსიპ ჯანმრთელობის დაცვის სამსახური ყოველდღიურად აფინანსებს თანამშრომელთა და მათი ოჯახის წევრთა მკურნალობის ხარჯებს, როგორც საქართველოში, ასევე საჭიროების შემთხვევაში, მის ფარგლებს გარეთ.
2014 წლის 5 თვის განმავლობაში სამინისტროს თანამშრომელთა მკურნალობაზე 1 მილიონ 75 ათასი ლარი დაიხარჯა.
შეგახსენებთ, რომ 2013 წლის 1 მარტიდან ძალაში შევიდა შინაგან საქმეთა მინისტრის ბრძანება სამინისტროს თანამშრომლებისთვის ყოველთვიური დანამატების შესახებ. სამინისტროს მრავალშვილიან თანამშრომლებს ყოველთვიური დანამატი დაუწესდათ: ოთხი შვილის მშობელი ყოველთვიურად – 200 ლარს, ხუთი შვილის მშობელი - 300 ლარს, ექვსი შვილის მშობელი - 400 ლარს, შვიდი და მეტი შვილის მშობელი - 500 ლარს იღებს.
ასევე მოქმედებს მინისტრის ბრძანება შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებისთვის ერთჯერადი მატერიალური დახმარების შესახებ. 1000 ლარიან დახმარებას სამინისტროს თანამშრომელი ერთჯერადად იღებს დაქორწინების, შვილის შეძენის და ოჯახის წევრის გარდაცვალების შემთხვევაში.

The Ministry of Internal Affairs of Georgia responds to the statement made by the National Movement concerning the amount transferred to Mr. Giorgi Zedelashvili, the First Deputy Minister of Internal Affairs. The money in the amount of 20 000 GEL transferred to Mr. Giorgi Zedelashvili was not a bonus; the mentioned sum was transferred on May 7 singly for medical treatment purposes.
Due to the health condition and the necessity to define the Deputy Minister`s diagnosis (spondylarthrosis, hernia of intervertebral disks, spinal channel narrowing) more accurately, he has had to undergo extra urgent medical examination abroad.
Also, it should be mentioned that every day the LEPL- Healthcare Service of the Ministry of Internal Affairs of Georgia covers the expenses for medical treatment of the employees and their family members in Georgia and in case of necessity abroad.
For the period of 5 months of 2014 the Ministry has spent one million seventy five thousand GEL on the medical treatment of the employees.
We would like to remind you that on March 1, 2013 the decree of the Minister of Internal Affairs on monthly bonuses for the employees of the Ministry came into force. The employees of the Ministry, having large families receive monthly bonuses, namely, parents of four children - 200 GEL, of five children-300 GEL, of six children - 400 GEL and parents of seven or more children - 500 GEL.
Also, another decree of the Minister of Internal Affairs on single material aid to the employees of the Ministry is in force. According to the mentioned decree every employee receives one-time allowances in the amount of 1000 GEL for marriage, child birth as well as in case of death of the family member.