შსს–ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოში გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“–დან შემოვიდა შეტყობინება, რომ თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ართანაში, ტყის მასივში, ხანძარი გაჩნდა. შეტყობინების მიღებისთანავე, ადგილზე ოპერატიულად მივიდნენ შსს–ს მეხანძრე–მაშველები. რთული რელიეფის გამო, ხანძრის ეფექტური ლოკალიზების მიზნით, ცეცხლის ქრობის პროცესში ჩაერთო ვერტმფრენი. ამჟამად ცეცხლის ძირითადი კერები ლოკალიზებულია.
ხანძარი გაჩნდა, ასევე, ყვარლის მუნიციპალიტეტის სოფელ შილდას მიმდებარედ, ტყის მასივში. ხანძრის ქრობის პროცესში, შსს–ს მეხანძრე–მაშველებთან და ეროვნული სატყეო სააგენტოს თანამშრომლებთან ერთად, ასევე, ჩართულია ვერტმფრენი.
ათეულობით მეხანძრე–მაშველი და შსს-ს ვერტმფრენი ახორციელებს მთა–თუშეთში, სოფელ ხახაბოსთან მდებარე ტყის მასივში გაჩენილი ხანძრის სალიკვიდაციო სამუშაოებს.
ყაზბეგის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჯუთას მიმდებარედ, ალპურ ზონაში, ბალახზე გაჩენილი ხანძრის ლიკვიდაციის მიზნით, მობილიზებულია შსს-ს ათობით მეხანძრე-მაშველი, შესაბამის ხანძარსაწინააღმდეგო ტექნიკასთან ერთად.

Emergency Situations Management Agency received report from Emergency Response Center “112” that fire broke out in the forest located near to Artana village, Telavi municipality. As soon as the report was received, MIA rescuers arrived at the place. Due to the difficult relief, helicopter was involved in the operation to make fire-extinguishing activities more effective. At this moment, main fire pockets have been localized.
Fire also broke out in the forest area located near to Shilda village, Kvareli municipality. In the fire-extinguishing activities employees of the National Forestry Agency are involved along with MIA fire-fighters, as well as helicopter.
Dozens of fire-fighters and MIA helicopter carry out fire-extinguishing works in Mta-Tusheti, near to Khakhabo village.
Fire also broke out in Kazbegi municipality, near to Juta village, in alpine zone. For fire-liquidation reasons, dozens of MIA fire-fighters along with firefighting technic are mobilized on the place.
On all of the mentioned locations, firefighting activities are held in round-the-clock regime to liquidate fire.