• შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტში რებრენდინგი განხორციელდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორმა, მინდია ლორთქიფანიძემ საქართველოში ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის წარმომადგენლებს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის შიდა ქართლის რეგიონულ სამმართველოში უმასპინძლა და დეპარტამენტში განხორციელებული რებრენდინგის შედეგები გააცნო.
ევროკავშირის წინაშე აღებული ვალდებულებებისა და მიმდინარე რეფორმირების ფარგლებში, შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტში თანამშრომელთა უნიფორმის, ტექნიკისა და აღჭურვილობის რებრენდინგი განხორციელდა. ევროკავშირის სტანდარტების შესაბამისად განახლებული უნიფორმებითა და ტექნიკით აღიჭურვა განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის როგორც თბილისის, ასევე, რეგიონული სამმართველოების პირადი შემადგენლობა, რომლებიც ოკუპირებული ტერიტორიების ადმინისტრაციულ საზღვართან და მის მიმდებარე ტერიტორიებზე მართლწესრიგსა და საზოგადოებრივ უსაფრთხოებას უზრუნველყოფენ.
განხორციელებული რეფორმის შედეგად, საოკუპაციო ხაზთან განლაგებულ განსაკუთრებულ დავალებათა საპოლიციო ძალებს მკვეთრად გამოხატული საპოლიციო ნიშნები გააჩნიათ.
შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტში მიმდინარე რეფორმები საზოგადოებრივი წესრიგისა და უსაფრთხოების დაცვის სფეროში თანამედროვე სტანდარტების დანერგვას ემსახურება.

• Rebranding implemented at Special Tasks Department
Mindia Lortkipanidze, Director of Special Tasks Department of the Ministry of Internal Affairs, hosted representatives of EUMM in Georgia at Shida Kartli Regional Division of Special Tasks Department and introduced the results of rebranding implemented in the department.
Within the framework of the EU commitments and ongoing reforms, the restructuring of uniforms, techniques and equipment in the Department of Special Tasks was carried out. Technologies of the European Standards have been introduced in Tbilisi as well as in all regional units of the Department, providing for law and public safety in the administrative border and adjacent occupied territories of the of the country.
As a result of the implemented reform, police forces of special tasks located on the occupation line have sharply expressed police signs.
Ongoing reforms in the Department of Special Tasks of the Ministry of Internal Affairs serve to implement contemporary standards in the field of public order and safety.