შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის განსაკუთრებულ დავალებათა პირველ სამმართველოს ახმეტის რაიონის სოფელ დუმასტურის საჯარო სკოლის მოსწავლეები ესტუმრნენ.
განსაკუთრებულ დავალებათა სამმართველოს წარმომადგენლებმა სტუმრებს სამხედრო სავალდებულო მოსამსახურეთა დღის განრიგი გააცნეს, საცხოვრებელი შენობები, სასწავლო ოთახები, სავარჯიშო დარბაზი, ბიბლიოთეკა და საწვრთნელი მოედანი დაათვალიერებინეს. ვიზიტის ფარგლებში, მოზარდები ახალწვეულთა თეორიულ და სამწყობრო მეცადინეობის დაესწრნენ. მათთვის ბაზაზე არსებული აღჭურვილობის, ჯავშანტექნიკისა და სხვადასხვა სახეობის იარაღის გამოფენაც მოეწყო.
შეხვედრა განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს პროფორიენტაციისა და კარიერის დაგეგმვის სამმართველოს პროგრამის „პროფესიული ორიენტაცია და კარიერის დაგეგმვა“ ფარგლებში, შს სამინისტროსთან თანამშრომლობით განხორციელდა.

Pupils of the public school located in Duasturi village, Pankisi Valley visited Special tasks the first division of the MIA Special Tasks Department.
Representatives of the Special Tasks Department introduced daily routine of the conscripts to the pupils and showed them around their living compartments, classrooms, gymnasium, library and training area. The armored vehicles, various kinds of weapons and equipment located at the base of the Division were especially exhibited for the pupils as well.
The meeting was held within the frames of “Professional Orientation and Career Planning” program of the Ministry of Education and Science in collaboration with the Ministry of Internal Affairs.