• შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტს მოსწავლეები ესტუმრნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინიციატივითა და ორგანიზებით, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით, საინფორმაციო-საგანმანათლებლო პროექტის - „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“ ფარგლებში, თბილისსა და რეგიონებში, შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის სამმართველოებს სხვადასხვა საჯარო სკოლის მოსწავლეები ეწვივნენ.
პროექტის ფარგლებში, მოზარდებმა განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის განსაკუთრებულ დავალებათა პირველი სამმართველო, აჭარის განსაკუთრებულ დავალებათა სამმართველო და სამეგრელო-ზემო სვანეთის განსაკუთრებულ დავალებათა სამმართველო დაათვალიერეს.
განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა მოსწავლეებს სამხედრო სავალდებულო მოსამსახურეთა დღის განრიგი გააცნეს, მათი საცხოვრებელი შენობები, სასწავლო ოთახები, სავარჯიშო დარბაზი, ბიბლიოთეკა და საწვრთნელი მოედანი დაათვალიერებინეს. მოზარდებისთვის სამმართველოების ბაზაზე არსებული აღჭურვილობის, ჯავშანტექნიკისა და სხვადასხვა სახეობის იარაღის გამოფენა მოეწყო. სკოლის მოსწავლეები ასევე გაეცნენ წვევამდელთა თეორიულ და სამწყობრო მეცადინეობას. განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ბავშვების შეკითხვებს ამომწურავი პასუხები გასცეს.

• School pupils visited divisions of the Special Tasks Department
Under the initiative and organization of the Ministry of Internal Affairs along with the Ministry of Education and Science and within the frames of the project -“Maintenance of law and crime prevention program for public schools" pupils from the various public schools visited divisions of the Special tasks Department.
Within the frames of the project pupils visited divisions of the Special tasks Department located in Adjara and samegrelo-Zemo Svaneti regions.
Representatives of the Department of Special Tasks introduced the daily schedule of compulsory military servicemen to the pupils, their living conditions, study rooms, gym, library and training grounds. Exhibition of equipment, armored vehicles and various types of weapons on the bases of the Division was arranged. School pupils also got acquainted with the theoretical studies and marching trainings. The staff of the Special Tasks Department gave answers to the questions of the children.