• შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტს აშშ-ს ენერგეტიკის დეპარტამენტმა ქბრბ...
შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტს აშშ-ს ენერგეტიკის დეპარტამენტმა ქბრბ საფრთხეების აღმომჩენი აღჭურვილობა გადასცა
შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორი, მინდია ლორთქიფანიძე ამერიკის შეერთებული შტატების ენერგეტიკის დეპარტამენტის ბირთვული კონტრაბანდის აღმოჩენისა და შეკავების დანაყოფის რეგიონულ მრჩეველს, სანდრო ვოლსკის შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ქიმიური, ბიოლოგიური, რადიაციული და ბირთვული საფრთხეების შემცირების სფეროში ურთიერთთანამშრომლობის გაღრმავების გეგმები განიხილეს.
შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტს აშშ-ის ენერგეტიკის დეპარტამენტმა საჩუქრად გადასცა ქბრბ საფრთხეების აღმომჩენი სპეციალური აღჭურვილობა და დანადგარები, რომელთა პრაქტიკაში გამოყენება ხელს შეუყობს ამ მიმართულებით არსებული პოტენციური საფრთხეების პრევენციას, აღმოჩენასა და ლოკალიზებას.

• US Department of Energy handed over special equipment for detecting CBRN threats...
US Department of Energy handed over special equipment for detecting CBRN threats to the MIA Special Tasks Department
Director of Special Tasks Department – Mindia Lortkipanidze held meeting with Regional Advisor for Nuclear Smuggling Detection and Retention Division of the US Department of Energy-Sandro Volski.
At the meeting, the sides discussed plans to deepening cooperation in the field of chemical, biological, radiation and nuclear threats reduction.
US Department of Energy has handed over special equipment for detecting CBRN threats, which will facilitate the prevention, detection and localization of potential threats in this direction.