• შსს-ს ერთობლივი ოპერაციების ცენტრის ლოგოს შექმნაზე კონკურსს აცხადებს
შინაგან საქმეთა სამინისტრო ახლადგახსნილი ერთობლივი ოპერაციების ცენტრის ლოგოს შექმნაზე კონკურსს აცხადებს.
დანაშაულის პრევენციის, მომხდარ დანაშაულზე ოპერატიული რეაგირების, ადმინისტრაციული სამართალდარღვევების გამოვლენისა და აღკვეთის, ასევე, სატრანსპორტო ნაკადების მართვის და უტყუარი მტკიცებულებების მოპოვების უზრუნველსაყოფად, შსს-მ ახალი პროექტი - „უსაფრთხო ქალაქი, უსაფრთხო რეგიონი, უსაფრთხო ქვეყანა“ დაიწყო.
პროექტის მიზანია პოლიციის საქმიანობაში მაღალი ტექნოლოგიების როლის გაზრდა და დანაშაულის პრევენციის გაუმჯობესება. პროექტს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ახლადგახსნილი ერთობლივი ოპერაციების ცენტრი ახორციელებს, რომელიც შსს-ს ტექნოლოგიების ცენტრალიზებულ ჰაბს წარმოადგენს.
პროექტის ფარგლებში გათვალისწინებულია, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, პოლიციის მიერ წინასწარ განსაზღვრულ ადგილებში, ვიდეოანალიტიკური პროგრამებით აღჭურვილი ე.წ. „ჭკვიანი კამერების“ დამონტაჟება, მათი ჩართვა შს სამინისტროს ერთიან ქსელში და ერთობლივი ოპერაციების ცენტრის მიერ ვიდეოანალიტიკური პროგრამების გამოყენებით უწყვეტი მონიტორინგი განხორციელება.
ახალი პროექტის მეშვეობით გაუმჯობესდება დანაშაულსა და სამართალდარღვევებზე სწრაფი რეაგირება და მისი პრევენცია, მოსახლეობაში გაიზრდება უსაფრთხოებისა და დაცულობის ხარისხი, მკვეთრად შემცირდება ავტოსაგზაო შემთხვევების შედეგად გარდაცვლილთა და დაშავებულთა რაოდენობა, ამაღლდება პოლიციის საქმიანობის ეფექტურობა და გამოძიების ხარისხი.
„ეს რეფორმა ჩვენი მოქალაქეებისთვის და მათი უსაფრთხოებისთვისაა. ცენტრის საქმიანობა სრულიად გამჭვირვალეა და გვსურდა, მისი ჩამოყალიბების პროცესში საზოგადოება ჩაგვერთო. ამიტომ გადავწყვიტეთ ერთობლივი ოპერაციების ცენტრის ლოგო ჩვენმა მოქალაქეებმა თავადვე შექმნან, რისთვისაც ღია კონკურსს ვაცხადებთ. საუკეთესო ლოგოს ავტორი დაჯილდოვდება, ხოლო მისი შემოქმედება პოლიციის ახალი მაღალტექნოლოგიური ცენტრის სიმბოლო გახდება“.
კონკურსის პირობები/ლოგოს ტექნიკური დავალება:
• კონკურსის თემა - ერთობლივი ოპერაციების ცენტრის ლოგოს შექმნა;
• კონკურსის ვადა - 3 კვირა;
• გამარჯვებულის დაჯილდოება - გამარჯვებულის დაჯილდოება უნდა მოხდეს მისი გამოვლენიდან ერთი კვირის განმავლობაში;
• კონკურსის პრიზი - 3000 ლარი;
კონკურსის პირობები:
1. ლოგო უნდა გამოხატავდეს ერთობლივი ოპერაციების ცენტრის არსს და ფუნქციებს, რომ ის არის მაღალტექნოლოგიური, ინოვაციური და თანამედროვე პროექტი;
2. ლოგო ადვილად აღქმადი, დასამახსოვრებელი და პოზიტიური უნდა იყოს. იგი შსს-ს ან სხვა სახელმწიფო დაწესებულებების/კომპანიების ნიშნების და ლოგოების მსგავსი ან იდენტური არ უნდა იყოს;
3. ლოგოს შექმნისას უმჯობესია უპირატესობა მიენიჭოს შსს-ს კორპორატიულ და მასთან მიახლოებულ ფერებს (ლურჯი, ვერცხლისფერი...);
4. დასაშვებია ერთი მონაწილის მიერ არაუმეტეს სამი ნამუშევრის წარმოდგენა;
5. წარმოდგენილი უნდა იყოს ლოგოს გამოყენება - გაშლა 2-3 მიმართულებით;
6. შსს-ს გამარჯვებულ ლოგოზე უნდა ჰქონდეს ექსკლუზიური საავტორო უფლებები;
7. კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლია ნებისმიერ მსურველს, რომლის ამოცანაა შექმნას ლოგო ვექტორული გამოსახულებით Adobe Illustrator-ში, Corel-ში ან სხვა ნებისმიერ ვექტორულ პროგრამაში და გამოაგზავნოს ელეტრონულ მისამართზე Lrobaqidze@yahoo.com;
8. გამარჯვებულ ლოგოს გამოავლენს სპეციალური ჟიური, რომელიც ნამუშევრებს შეაფასებს შემდეგი კრიტერიუმით: 1. ვიზუალური მხარე; 2.შინაარსი.

• MIA announces logo design competition for the joint operations center
Ministry of Internal Affairs announced competition for the logo design of the newly established Joint Operations Center.
MIA launched new project –“Safe City, Safe Region, Safe Country”. The project was initiated in order to ensure crime prevention, immediate reaction on the violation, detection and prevention of the administrative offences, traffic management and gathering incontrovertible evidences.
The project aims to increase high technology role in police activities and improve crime prevention. The project is being implemented by Joint Operations Center of the Ministry of Internal Affairs, which was opened on October 4, 2016 and operates as a centralized technology hub of the agency.
“This reform was initiated for the safety and security of our citizens. Activities of the center are completely transparent and we had a desire to involve the community in the process of its formation. Therefore, we decided to let our citizens make the logo of the Joint Operations Center and announced competition. Author of the best logo design will be rewarded and logo will become the symbol of the new high-tech center”
Conditions of the competition/instructions for creating the logo:
• Topic of the competition- creation of the logo design for the Joint Operations Center;
• competition deadline- three weeks;
• Rewarding the winner- author will be rewarded a week later after revealing the best logo design;
• Prize of the contest- 3000 GEL
Terms of the contest:
1.The logo should reflect the essence of the joint operations center and the functions, it should have the implications that the center is a high-tech, innovative and modern project;
2.Logo should be easily perceptible, easy to remember and positive. The logo should not have any resemblance or identical to the logos of other state institutions, companies;
3.In the creation of the logo design preference will be given to corporate colors of the Ministry (blue and silver);
4.One participant is allowed to submit no more than three variations of the logo design;
5.Competitor should present logo mockups in 2-3 directions;
6.Ministry of Internal Affairs should have exclusive rights on the winner logo design;
7.Competition is open to everyone, the task implies to create the logo in vector images -Adobe Illustrator, Corel and other programs and send it to Lrobaqidze@yahoo.com;
8.The logo with the best design will be revealed by special jury that will evaluate the works under two criterias: visual side and essence
9.The jury will select the best work in a confidential manner following the principles of the competition.