• შსს-ს ერთობლივი ოპერაციების ცენტრი კვიპროსელმა ჟურნალისტებმა დაათვალიერეს
შსს-ს ერთობლივი ოპერაციების ცენტრს კვიპროსელი ჟურნალისტები ეწვივნენ. სტუმრებს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე შალვა ხუციშვილმა უმასპინძლა.
შალვა ხუციშვილმა უცხოელ ჟურნალისტებს მულტიფუნქციური და მაღალტექნოლოგიური ცენტრი დაათვალიერებინა და მის დანიშნულებასა და ფუნქციებზე ესაუბრა.
სტუმრები ე.წ. ჭკვიანი კამერებით და მათი მუშაობის სპეციფიკით დაინტერესდნენ, ასევე, რეალურ დროში ადმინისტრაციული სამართალდარღვევების გამოვლენისა და სატრანსპორტო ნაკადების მართვის პროცესს დააკვირდნენ.
შეხვედრის ბოლოს, შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ კვიპროსელი ჟურნალისტების შეკითხვებს ამომწურავად უპასუხა და სამინისტროში მიმდინარე, ასევე, დაგეგმილი პროექტები გააცნო.

MIA Joint Operations Center hosted Cypriot journalists. Guests we met by the Deputy Minister of Internal Affairs Shalva Khutsishvili.
Shalva Khutsishvili showed guests around the multi-functional and high tech center and reviewed center’s functions.
Guests got interested with the so called smart cameras and work specifics. They were also given an opportunity to observe process of recording administrative violations and traffic management in the real time regime.
At the end of the meeting, Deputy Minister provided comprehensive answers to all questions raised from the side of journalists and acquainted guests with ongoing and schedules projects of the Ministry of Internal Affairs.