• შსს-ს ძიუდოს სპორტული კლუბი ევროპის ჩემპიონი გახდა
შსს-ს ძიუდოს სპორტულმა კლუბმა 18-20 დეკემბერს, ჰოლანდიაში გამართულ ტურნირში, სადაც ევროპის ძიუდოისტთა საუკეთესო გუნდი უნდა გამოვლენილიყო, გუნდური პირველი ადგილი დაიკავა.
შსს-ს ძიუდოს სპორტულ კლუბ "Figther Tbilisi"-ის ძიუდოისტებმა ყველა შეხვედრაში დამაჯერებლად იასპარეზეს და საბოლოოდ გუნდური პირველი ადგილის მოპოვება შეძლეს. ევროპულ სარბიელზე ეს მათი პირველი გამოსვლა იყო. ამ გამარჯვებით ქართველი ძიუდოისტები ევროპის ჩემპიონატის ოქროს ლიგაში გადაინაცვლებენ და მომავალ წელს კონტინენტის უძლიერეს გუნდურ ჩემპიონატში მოსინჯავენ ძალებს. ძიუდოს სპორტული კლუბი თბილისში დღეს 23:00 სთ-ზე ბრუნდება.
შსს-ს ძიუდოს სპორტული კლუბისთვის ჰოლანდიაში მიღწეული შედეგი მეორე დიდი გამარჯვებაა. ცოტა ხნის წინ ქართულმა კლუბმა იაპონიაში გამართულ ტურნირში მსოფლიოს საუკეთესო გუნდებს შორის მეოთხე ადგილი დაიკავა. ქართველ ძიუდოისტებს ჰოლანდიაში გამგზავრებამდე შს მინისტრი ალექსანდრე ჭიკაიძე შეხვდა. ძიუდოისტები შსს-ს ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ კამპანიას შეუერთდნენ და ევროპულ სარბიელზე მიღწეული გამარჯვებაც ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლას მიუძღვნეს.
შს მინისტრის ინიციატივით და დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის ხელშეწყობით, "შინაგან საქმეთა სამინისტროს ძიუდოს სპორტული კლუბი" 2014 წლის მაისში დაარსდა. კლუბის წევრთა უმრავლესობა საქართველოს ნაკრების ძიუდოისტია და ისინი მსოფლიო ჩემპიონატების და საერთაშორისო ტურნირების პრიზიორები არიან.

• Members of Judo Sport Club became champions of Europe
On December 18-20 Judo Sport Club of MIA took the firsts place in the team contest at the tournament which was held in Netherlands.
Sportsmen of the club successfully participated in all contests and took the first place in the team contest finally. This is their first appearance in the European arena. With this winning Georgian Judo sportsmen will move to Golden League of European Championship and next year, Georgian sportsmen will participate in continent's strongest team championship to try their abilities. Judo Club members will return to Georgia at 23:00 today.
The mentioned winning in Netherlands is the second success for the team. Georgian sportsmen took the fourth place in group contest at the popular tournament which was held in Japan. Before the tournament in Netherlands sportsmen were met by the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze. Sportsmen joined social campaign against domestic violence and dedicated their winning to the campaign aimed to fight the domestic violence.