• შსს-ს დაცვის პოლიციის ახალი შენობა ბაკურიანში გაიხსნა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძემ და დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თავმჯდომარე გურამ ტომარაძემ ბაკურიანში დაცვის პოლიციის ახალი შენობა გახსნეს. თანამედროვე სტანდარტების და უახლესი ტექნიკური საშუალებებით აღჭურვილ შენობაში დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის ოპერატიული რეაგირების ჯგუფები იქნებიან განთავსებული. მინისტრის მოადგილემ შენობა და ინფრასტრუქტურა დაათვალიერა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, ბაკურიანში ზამთრის ტურისტული სეზონის გახსნასთან დაკავშირებით, ვიზიტორებისა და დამსვენებლების უსაფრთხოების ზომებზე მუშაობას აძლიერებს. დაცვის პოლიციის მიერ აღნიშნულ ტურისტულ ზონაში დაცულია 70-ზე მეტი ობიექტი (სასტუმროები, კომერციული ობიექტები, აგარაკები). დაცვის პოლიცია ასევე იცავს სათხილამურო ტრასის საბაგირო გზას. შესაძლო განგაშებზე დროული რეაგირების მიზნით, ოპერატიული ჯგუფები ავტომობილების გარდა, სპეციალური თოვლმავალი სატრანსპორტო საშუალებებითაც (ბურანები) არიან უზრუნველყოფილნი.
შსს-ს დაცვის პოლიციის ურეკის, გუდაურის და თბილისის (საბურთალო) ახალი შენობების შემდეგ, ბაკურიანის შენობა მე-4 ახალი შენობაა, სადაც დაცვის პოლიციის დანაყოფები განლაგდნენ. პოლიციელთათვის სამუშაო გარემოს გაუმჯობესების მიზნით, ახალი შენობების მშენებლობა და სხვა ინფრასტრუქტურული პროექტები 2015 წელსაც აქტიურად გაგრძელდება.
მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძემ დაცვის პოლიციის 9 თანამშრომელი სამინისტროს მედლებით დააჯილდოვა 10, 15 და 20 წლის უმწიკვლო სამსახურისთვის. დაცვის პოლიციის თავმჯდომარე გურამ ტომარაძემ მინისტრის მადლობის სიგელი დაცვის პოლიციის 3 ქალბატონ თანამშრომელს გადასცა. თორმეტივე დაჯილდოვებული სამცხე-ჯავახეთის რეგიონის დაცვის პოლიციის სამმართველოს თანამშრომელია.

• New building of Security Police opened in Bakuriani
Deputy Minister of Internal Affairs Archil Talakvadze and head of Security Police Guram Tomaradze opened new building of Security Police in Bakuriani.
In new building which is equipped with newest computer technic and inventory, in accordance with contemporary standards, operative units of Secure Police will be dislocated. Deputy Minister viewed the building and infrastructure.
In connection with the opening of the winter season, the Ministry will intensify security measures in order to ensure safety of tourists and visitors. More than 70 facilities are protected by the Security Police (hotels, commercial facilities, cottages). Security Police also ensures security of cableway route. In case of alarm operative units are equipped not only with vehicles but also with snowmobiles in order to make quick response.
Security Police building in Bakuriani is the fourth newly constructed building after Ureki, Gudauri and Tbilisi. In order to improve work conditions of policemen construction process of new buildings and infrastructure will continue in 2015. Deputy Minister Archil Talakvadze awarded 9 Security Police employees with medals for 10, 15 and 20 years of impeccable service. Head of Security Police Guram Tomaradze awarded 3 female police employees with sertificates of appriciation from the Minister. All the awarded police officers are employed at Samtckhe-Javakheti Security Police division.