• შსს-ს არქივის მიერ მომზადებული 2014 წლის კალენდრის პრეზენტაცია გაიმართა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში 25 დეკემბერს შსს-ს არქივის მიერ მომზადებული 2014 წლის კალენდრის პრეზენტაცია გაიმართა, რომელსაც აკადემიის და არქივის ხელმძღვანელი პირები დაესწრნენ.
კალენდარი საქართველოს იძულებითი გასაბჭოების პერიოდის ქართველ გმირებს ეძღვნება. მასში წარმოდგენილია 12 ქართველი მამულიშვილის ბიოგრაფიული მონაცემები, საინტერესო ცხოვრებისეული დეტალები და სამშობლოსათვის თავგანწირვის მაგალითები.
კალენდარში ასევე მიმოხილულია საქართველოს იძულებითი გასაბჭოების პერიოდი. ექვთიმე თაყაიშვილის, მუშნი დადიანის, ფორე მოსულიშვილის, კათოლიკოს-პატრიარქ ეფრემ მეორის და სხვა საზოგადო მოღვაწეების გმირობასთან ერთად კალენდარში ასევე მოთხრობილია იმ ქართველი გმირი ქალების თავდადება, რომლებსაც შსს-ს არქივში არსებული ინფორმაციით, 1937-1938 წლებში ე.წ. სამეულმა სასჯელის უმაღლესი ზომა – დახვრეტა მიუსაჯა.

• Presentation of 2014 calendar was held which was prepared by MIA Archive
On December 25, at MIA Police Academy presentation of 2014 calendar composed by MIA Archive was held. The event was attended by the leadership of MIA Archive and Police Academy.
Calendar is dedicated to heroes from the Georgia’s sovieetization period. Calendar includes biographical data and interesting details on 12 Georgian fellow countrymen as well as brilliant examples of patriotic devotion.
Calendar also includes information on forcible sovietization of Georgia. Along with stories of heroic deeds of Ekvtime Takaaishvili, Mushni Dadiani, Fore Mosulishvili, Catholicos-Patriarch Efrem II and calendar also includes stories of devotion of Georgian female heroes, who, according to MIA archives were executed in 1937-1938 by the so called “Trinity”.