• შსს-ს ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ქრთამის მიცემის ფაქტზე ორი მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქრთამის მიცემის ფაქტზე ამხილეს და დააკავეს საქართველოს მოქალაქეები - დევი გ. და ედნარ შ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დევი გ-მ და ედნარ შ-მ შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს აჭარის მთავარი სამმართველოს უფროს ემელსი მუქერიას აჭარაში, მდინარე ჭოროხის კალაპოტიდან ქვიშა-ღორღის ლიცენზიის გარეშე მოპოვების ნებართვის აღებაში დახმარების სანაცვლოდ, ქრთამის სახით 100 000 აშშ ამერიკული დოლარი შესთავაზეს.
მიმდინარე წლის 18 დეკემბერს თბილისში, ერთ-ერთ რესტორანში, აღნიშნულმა პირებმა შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს აჭარის მთავარი სამმართველოს უფროსს წინასწარ გადასცეს მოთხოვნილი თანხის 20% - 20 000 აშშ ამერიკული დოლარი.
გამოძიება ქრთამის მიცემის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 339-ე მუხლის მე-2 ნაწილით, რაც სასჯელის სახით 4-დან 7 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს). გამოძიებას შსს-ს ანტიკორუფციული სააგენტო აწარმოებს.

• Two persons detained for bribery
The officers of Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-investigative activities detained Georgian citizens –Devi G. and Ednar G. for bribery.
Investigation established that detainees proposed 100 000 USD to the head of Ajara Division of Anti-corruption Agency- Emelsi Mukeria for extraction of inert materials from Tchorokhi River without any license.
On December 18 detainees handed 20% of the bribe (20 000 USD) to the head of Ajara Division of Anti-corruption Agency upon his request at one of the restaurants located in Tbilisi.
Investigation is in progress on the fact of bribery, article 339 which envisages from 4 to 7 years of imprisonment. Investigation is conducted by Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs.