• შსს-ს ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ქრთამის აღების ფაქტზე მარნეულის მუნიციპალიტეტის ...
შსს-ს ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ქრთამის აღების ფაქტზე მარნეულის მუნიციპალიტეტის გამგებლის წარმომადგენელი დააკავა
შსს-ს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, მარნეულის მუნიციპალიტეტის გამგებლის წარმომადგენელი ალგეთის თემში - ბალაბეკ გიზბასოვი ქრთამის აღებაში ამხილეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბალაბეკ გიზბასოვმა მოქალაქეს დაუმზადა ყალბი ცნობა, თითქოს-და აღნიშნულმა მოქალაქემ ამავე თემის სოფლებში მაცხოვრებელი პირებისგან 400 სული წვრილფეხა რქოსანი პირუტყვი - ცხვარი შეიძინა, რის სანაცვლოდაც, ქრთამის სახით მოსთხოვა და გამოართვა 2000 ლარი. დადგინდა, რომ მოქალაქეს აღნიშნული ცნობა შეძენილი წვრილფეხა რქოსანი პირუტყვის წარმომავლობის დასადასტურებლად სჭირდებოდა. სამართალდამცველებმა ბალაბეკ გიზბასოვი ქრთამის აღების ფაქტზე მარნეულის რაიონში დააკავეს.
გამოძიება ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 338-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, რაც 6-დან 9 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

• Representative of the head of Marneuli Municipality detained on the fact of brib...
Representative of the head of Marneuli Municipality detained on the fact of bribery by Anti-corruption Agency
The officers of Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-searching and investigative activities exposed Balabek Gizbasov –representative of the head of Marneuli Municipality in Algethi Community for bribery.
Investigation established, that Balabek Gizbasov produced a fake certificate for a citizen proving that the citizen had purchased 400 sheep from the residents of the same community. The accused demanded and received Gel 2000 in return. The investigation revealed that the citizen needed above mentioned fake certificate to confirm the origin of the sheep. Police officers detained Balabek Gisbasov in Marneuli Region.
Investigation is in progress on the fact of bribery, article 338, I article, which envisages from 6 to 9 years of imprisonment.