• შსს-ს ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ქრთამის აღების ფაქტზე დაბა ბაკურიანის რწმუნებული...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქრთამის აღების ფაქტზე, ბორჯომის მუნიციპალიტეტის დაბა ბაკურიანის ტერიტორიული ორგანოს რწმუნებული დავით გიორგაძე ამხილეს და დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგენა, რომ დაბა ბაკურიანის ტერიტორიული ორგანოს რწმუნებულმა დავით გიორგაძემ წინასწარი შეთანხმებით, ჯგუფთან ერთად, თანამდებობრივი უფლება-მოვალეობების შესრულებისას, თავისი თანამდებობრივი ავტორიტეტის გამოყენებით, დაბა ბაკურიანში, ბორჯომის მუნიციპალიტეტის ბალანსზე არსებულ მიწაზე კომერციული ფართის ნებართვის გარეშე აშენების სანაცვლოდ მოქალაქეს მოსთხოვა და გამოართვა 3000 აშშ დოლარი.
სამართალდამცველებმა დავით გიორგაძე ბრალდებულის სახით 24 ნოემბერს დააკავეს. მისი პირადი ჩხრეკისას ქრთამის სახით აღებულ ფულთან ერთად ამოიღეს ცეცხლსასროლი იარაღი ერთი მჭიდითა და სამი ვაზნით, რომელიც დავით გიორგაძემ მართლსაწინააღმდეგოდ შეიძინა და უკანონოდ ატარებდა.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ქრთამის აღების, ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 338-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით და 236-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით, რაც სასჯელის სახით, 7-დან 11 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

• Employee of Borjomi municipality representative to Bakuriani detained on the fac...
The officers of Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-investigative and searching activities exposed and detained Davit Giorgadze, employee of Borjomi municipality on the fact of bribery.
Investigation established that Davit Giorgadze (with a previous consent of the group) by misusing his official powers, during fulfilling his official duties, accepted bribe in the amount of 3000 US dollars for building commercial facility without relevant permit on the land area of Borjomi municipality.
Law enforcers detained Davit Giorgadze on November 24 as an accused person. During his personal search law enforcers seized the accepted bribe as well as firearm with bullets and cartridge which was illicitly purchased by the detainee.
Investigation is in progress on the fact of bribery committed in group and illicit purchase keeping and carrying of firearm am ammunition, article 338, II part, sub-paragraph D and article 236 I and II parts of the Criminal Code. The committed crime envisages from 7 to 11 years of imprisonment.