• შსს-ს ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ქრთამის აღების ფაქტზე ადიგენის მუნიციპალიტეტის გ...
შსს-ს ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ქრთამის აღების ფაქტზე ადიგენის მუნიციპალიტეტის გამგებლის წარმომადგენელი დააკავა
შსს-ს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ადიგენის მუნიციპალიტეტის გამგებლის წარმომადგენელი აბასთუმნის ადმინისტრაციულ ერთეულში - გივი ყულჯანიშვილი ქრთამის აღების ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ გივი ყულჯანიშვილი თავის სამოქმედო ტერიტორიაზე მოქალაქეს მფარველობას დაჰპირდა. შესაბამისი ნებართვისა და პროექტის გარეშე ორი სარეკლამო ბანერის განთავსების სანაცვლოდ მან მოქალაქეს ქრთამის სახით გამოართვა 400 აშშ დოლარი და 1200 ლარი. სამართალდამცველებმა გივი ყულჯანიშვილი ქრთამის აღების ფაქტზე დაბა აბასთუმანში დააკავეს.
გამოძიება ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 338-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, რაც 6-დან 9 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

• Representative of the head of Adigeni municipality in Abastumani detained by Ant...
Officers of MIA Anti-corruption Agency as a result of operative and investigative activities detained representative of the head of Adigeni municipality in Abastumani- Givi Kuljanishvili for bribery.
Investigation established that detainee, in his operational area, promised the certain citizen to patronize his activities. In return for placing two advertisement banners Givi Kuljanishvili received 400 USD and 1200 GEL from the citizen. Givi Kuljanishvili was detained in Abastumani by the law enforcers on the fact of accepting bribe.
Investigation is in progress on the fact of bribery, article 338, I part of the Criminal Code emvisaging from 6 up to 9 years of imprisonment.