შსს-ს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სსიპ „გენერალ გიორგი კვინიტაძის სახელობის კადეტთა სამხედრო ლიცეუმი“-ს შიდა ქსელების სპეციალისტი, 1976 წელს დაბადებული იოსებ ნუცუბიძე და 1978 წელს დაბადებული მოქალაქე გოჩა ა. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ აღნიშნულმა პირებმა შემდგომი გასაღების მიზნით, სპეციალური ტექნიკური საშუალებების გამოყენებით დაამზადეს ყალბი მართვის მოწმობა და მოქალაქეს 300 ევროდ მიჰყიდეს. გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ აღნიშნული პირები გარკვეული თანხის სანაცვლოდ, პერიოდულად ამზადებდნენ სხვადასხვა სახის ყალბ დოკუმენტებს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულების პირადი და საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკის შედეგად, მოქალაქეებისათვის დამზადებული 30 ცალი სხვადასხვა სახის ყალბი დოკუმენტი, მათ შორის, მართვის მოწმობები, საზღვარგარეთის პასპორტები, საბინადრო და სადაზღვევო მოწმობები ამოიღეს. ასევე ამოღებულია აღნიშნული ყალბი დოკუმენტების დასამზადებელი სპეციალური ტექნიკური მოწყობილობები.
გამოძიება ყალბი დოკუმენტის დამზადების და გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 362-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით). გამოძიებას შსს-ს ანტიკორუფციული სააგენტო აწარმოებს.

The officers of Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-investigative activities detained internal cells specialist of General Giorgi Kvinitadze Cadets’ Military Lyceum of the Ministry of Defense- Ioseb Nutsubidze (DoB 1976) and civilian Gocha A. (DoB 1978).
Investigation established that with intent of further realization, the mentioned persons produced fake driver’s licenses and sold it to certain citizen for 300 EU. Investigators also ascertained that detainees produced various fake documents from time to time.
During the personal search of the detainees and searching activities held in their apartments 30 fake documents including driver’s licenses, passports, insurance carts and etc. were found. Police also seized 50 units of special appliances for producing fake documentation.
Investigation is in progress on the fact of making and selling of forged documents article 362, I part. Investigation is conducted by Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs.