• შსს-ს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მ...
შსს-ს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და გასაღების ფაქტებზე ორი პირი დააკავეს
შსს-ს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და გასაღების ფაქტებზე გიორგი ლ. და ოთარ მ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ გიორგი ლ-მ 550 ლარის სანაცვლოდ, მართლსაწინააღმდეგოდ გაასაღა "ბერეტას'' მოდელის პისტოლეტი, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნის თანახმად, ცეცხლსასროლ იარაღთა კატეგორიას მიეკუთვნება და სროლისთვის ვარგისია. სამართალდამცველებმა ოთარ მ-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას მართლსაწინააღმდეგოდ შეძენილი და შენახული საბრძოლო მასალა ამოიღეს.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენის, შენახვისა და გასაღების ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით და ამავე მუხლის მე-4 ნაწილის "ა'' ქვეპუნქტით, რაც 7-დან 10 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

• Two persons detained by Anti-corruption Agency for illegal purchase, keeping and...
Two persons detained by Anti-corruption Agency for illegal purchase, keeping and selling of firearms and ammunition
The employees of Anti-corruption Agency on the basis of operative-searching activities, detained Giorgi L. and Otar M. for the illegal purchase and keeping and selling of firearms and ammunition.
Investigation established, that Giorgi M. illegally sold “Bereta” type pistol for 550 GEL, which according to expertise result is regarded as firearms and is suitable for shooting.
Law enforcers seized illegally purchased and kept ammunition as a result of earching activities held in Otar M's apartment.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and selling of firearms and ammunition previously negotiated by a group. (Article 236 I and IV part “A” sub-paragraph of the Criminal Code of Georgia) which envisages from 7 to 10 years of imprisonment.