• შსს-ს აკადემიის წარმომადგენლებმა მარნეულში აბიტურიენტებს შსს-ს აკადემიის საბაკალ...
შსს-ს აკადემიის წარმომადგენლებმა მარნეულში აბიტურიენტებს შსს-ს აკადემიის საბაკალავრო პროგრამა გააცნეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის უბნის ინსპექტორთა ფაკულტეტის ხელმძღვანელი მამუკა ქოიავა, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის წარმომადგენელი ქვემო ქართლში ზაურ დარგალი, შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის ლოჯისტიკის ჯგუფის კოორდინატორი მაია გაბუნია მარნეულში ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელ აბიტურიენტებს შეხვდნენ და შსს-ს აკადემიის საბაკალავრო პროგრამა და „1+4“ პროგრამა გააცნეს.
შეხვედრას ადგილობრივი სკოლების 100-მდე მე-12 კლასელი მოსწავლე დაესწრო. შსს-ს აკადემიის წარმომადგენელმა აბიტურიენტებს წარუდგენა პრეზენტაცია თემაზე „შსს-ს აკადემიის საბაკალავრო პროგრამა“, რის შემდეგაც მათ კითხვებს ამომწურავად უპასუხა.
შსს-ს აკადემიაში 2015 წლის სექტემბრიდან განხორციელდება სამართლის საბაკალავრო პროგრამა, რომელიც მიზნად ისახავს სტუდენტებისათვის სამართლის სფეროში დაგროვილი ცოდნის მიცემას და იურისტისათვის საჭირო უნარ-ჩვევების გამომუშავებას. საბაკალავრო პროგრამაში შემოთავაზებულია საპოლიციო საქმიანობისათვის აუცილებელი სასწავლო კურსები, რომელთა გავლა შესაძლებელი იქნება მხოლოდ შსს-ს აკადემიაში. 4 წლიან სასწავლო პროცესს წარუძღვებიან გამოცდილი და სამართლის სფეროში ცნობილი სპეციალისტები, რომლებიც უახლეს მეთოდებსა და პროგრამის მიზნებზე მორგებული თანამედროვე ინფრასტრუქტურის გამოყენებით, სტუდენტებს სამართლის სხვადასხვა დარგს შეასწავლიან.

• MIA Academy representatives familiarized pupils from higher classes of Marneuli ...
MIA Academy representatives familiarized pupils from higher classes of Marneuli with new bachelor's program
Head of District Inspectors’ faculty of MIA Academy- Mamuka Koiava, Kvemo Kartli representative from State Minister’s Office for Reconciliation and Civil Equality - Zaur Dargali and coordinator of logistics group from National Assessment and Examinations Center – Maia Gabunia held meeting with pupils from higher classes of Marneuli, representing ethnic minorities of the region and familiarized them with new Bachelor’s program 4+1 of the MIA Academy.
Meeting was attended up to 100 pupils from higher classes. Representatives of MIA Academy made presentation on –“Bachelor’s Program of MIA Academy” and provided answers to all topical questions.
From September 2015 new bachelor’s program will be launched at the Academy, which is aimed at sharing the accumulated knowledge in law enforcement sphere and development of the necessary skills for the lawyer. Bachelor’s degree program offers training courses in the police sphere.
4 year study process will be facilitated by experienced and famous specialists in the law sphere, who will teach various fields of law by means of new teaching methods and infrastructure adjusted to program objectives.