• შსს-ს აკადემიაში ევროპელმა პროფესორებმა პოლიციის სისტემების და მიგრაციული კრიზის...
შსს-ს აკადემიაში ევროპელმა პროფესორებმა პოლიციის სისტემების და მიგრაციული კრიზისის თემაზე შეხვედრები გამართეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის ორგანიზებით, გერმანიის უნივერსიტეტის პროფესორმა ხოაკიმ კერსტენმა და ლონდონის ეკონომიკის სკოლის პროფესორმა მორის პანჩიმ საჯარო ლექცია თემაზე - „პოლიციის სისტემები და მიგრაციული კრიზისი ევროპაში“ წაიკითხეს. ღონისძიებას შსს-ს აკადემიისა და ათამდე სხვადასხვა უნივერსიტეტის სტუდენტები, აგრეთვე, შსს-ს დანაყოფების თანამშრომლები ესწრებოდნენ.
ლექციაზე პროფესორმა მორის პანჩიმ ყურადღება განსხვავებული მოდელის საპოლიციო სისტემებზე გაამახვილა. პროფესორი ხოაკიმ კერსტენი მსმენელებს, გერმანიის მაგალითზე, მიგრაციასთან დაკავშირებულ პრობლემებზე, ასევე, ჯანდაცვის, განათლების, კულტურული ტრადიციებისა და გენდერული თავისებურებების საკითხებზე ესაუბრა.
უცხოელმა პროფესორებმა შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში სამუშაო შეხვედრაც გამართეს, თემაზე - „პოლიციის სისტემები და ანგარიშვალდებულება“. მათ შეხვედრის მონაწილეებს საპოლიციო სისტემებთან დაკავშირებით თავიანთი სამუშაო გამოცდილება გაუზიარეს. ღონისძიება ინტერაქტიული ხასიათის იყო და კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა.
სამუშაო შეხვედრაში შსს-ს აკადემიის, შსს-ს მიგრაციის, საერთაშორისო ურთიერთობების და იურიდიული დეპარტამენტების, ასევე, შსს-ს რეფორმებისა და განვითარების სააგენტოს თანამშრომლები მონაწილეობდნენ.

• European Professors held Meetings at the Academy of MIA on the Issues of Police ...
European Professors held Meetings at the Academy of MIA on the Issues of Police System and Migration Crisis
By initiative of the Academy of MIA Professor of the German University Joachim Kersten and Professor of London School of Economics Maurice Punch read public lecture on the topic “Police Systems and Migrations Crisis in Europe”. The event was attended by the students of the Academy and students from up to ten universities as well as employees of different units of the MIA.
At the lecture the Professor Maurice Punch focused on different model of policing systems, while Professor Joachim Kersten on the example of Germany talked about the problems related to migration, health care, education, cultural traditions and gender specifics.
Also, at the Academy the foreign professors held working meeting on the topic “Police Systems and Accountability”. The professors shared their experience in the field of police systems. The event was interactive, thus it was held in questions-and-answers mode.
The working meeting was participated by the employees of the Academy, the International Relations Department, the Legal Department and employees of the Reforms and Development Agency of MIA.