• შსს-ს აკადემიას თბილისის 48-ე საჯარო სკოლის მოსწავლეები ესტუმრნენ
შსს-ს აკადემიას თბილისის 48-ე საჯარო სკოლის მოსწავლეები ეწვივნენ. ვიზიტი მიზნად ისახავდა მოსწავლეებისთვის აკადემიაში დანერგილ სასწავლო პროცესთან დაკავშირებული საკითხების გაცნობას და სასწავლო ბაზის დათვალიერებას.
შსს-ს აკადემიის პროფესიული მომზადების სამმართველოს მეხანძრე-მაშველთა მომზადების ფაკულტეტის მთავარმა ინსტრუქტორმა არჩილ ქავთარაძემ სტუმრებს საკუთარი პროფესიული გამოცდილება გაუზიარა. მან ყურადღება გაამახვილა უფროსკლასელებისთვის საინტერესო საკითხებზე, კერძოდ, პოლიციაში კადრების მიღების პროცედურებსა და შსს-ს აკადემიაში არსებული სწავლების მეთოდოლოგიაზე. შეხვედრაზე აკადემიის წარმომადგენელმა მოსწავლეებს ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდა აკადემიის საბაკალავრო პროგრამის შესახებ, რომელიც წელს პირველად ხორციელდება. შსს-ს აკადემია სტუდენტებს საპოლიციო საქმიანობისთვის აუცილებელ 4 წლიან თანამედროვე სწავლებას, ხოლო სამაგისტრო პროგრამის შემთხვევაში - 2 წლიან სწავლებას სთავაზობს. ორივე პროგრამას გამოცდილი და სამართლის სფეროში ცნობილი სპეციალისტები უახლეს მეთოდებზე დაყრდნობით უძღვებიან.
სკოლის მოსწავლეებმა მოინახულეს აკადემიის სასწავლო და ფიზიკური მომზადების ოთახები, იმიტირებული სასამართლო დარბაზი, იმიტირებული სასაზღვრო-გამშვები პუნქტი, რეალური და იმიტირებული ტირები.
მსგავსი ღონისძიებები შსს-ს აკადემიაში პერმანენტულად ტარდება და მათი მიზანია ახალგაზრდებში სამართლებრივი კულტურის ამაღლება და ამ გზით დანაშაულის პრევენცია.

• Pupils of Public school N48 of Tbilisi visited MIA Academy
Pupils of Public school N48 of Tbilisi visited MIA Academy. The visit was aimed at familiarizing pupils with issues connected with the study process of the Academy and getting introduced with the infrastructure.
Guests were hosted by the main instructor of rescue training faculty of professional training division – Archil Kavtaradze who shared his professional experience and made emphasis on interesting topics for the senior class pupils, in particular procedures required for new staff recruitment and study methods at the MIA Academy. At the meeting MIA representative provided students with comprehensive information on bachelor’s program, which is being implemented for the first time this year. MIA Academy provides 4-year mandatory study program on police activities and 2-year study for the magister diploma. Both programs are led by the experienced and prominent specialist in the field of law, based on the latest study methods.
School pupils also visited classes and gym of the Academy mock jury court and mock port of entry, real and simulated shooting range.
Similar activities are held at MIA Academy on the regular basis and are aimed at raising awareness on legal culture among youth that will contribute to crime prevention.