შს სამინისტროს აკადემიას ხაშურის საჯარო სკოლების დამამთავრებელი კლასის მოსწავლეები და პედაგოგები პროექტის – „ერთად მოზარდთა უსაფრთხო მომავლისათვის“ ფარგლებში ეწვივნენ. სტუმრები აკადემიაში პოლიციელთა მომზადების მეთოდიკას გაეცნენ და დაესწრნენ პრეზენტაციას – „სწავლება აკადემიაში“.
მოსწავლეებმა და პედაგოგებმა აკადემიის ინფრასტრუქტურა, სასწავლო და ფიზიკური მომზადების ოთახები, იმიტირებული სასამართლო დარბაზი, იმიტირებული სასაზღვრო გამშვები პუნქტი, რეალური და იმიტირებული ტირები მოინახულეს.
შსს-ს აკადემიასა და შს სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფში მოსწავლეებისათვის პერიოდულად ეწყობა საგანმანათლებლო ექსკურსიები. აღნიშნული სახის ვიზიტები მოზარდებში სამართლებრივი კულტურის ამაღლებას და ამ გზით არასრულწლოვანთა დანაშაულის პრევენციას ემსახურება.

• School Pupils visited Police Academy
Pupils and teachers from Khashuri public school visited MIA Police Academy within the frames of “Together for the Safe Future of Juveniles” project. Guests got familiarized with methods of trainings held for police officers an attended presentation – “Study Process at the Academy”.
Pupils and teachers also viewed infrastructure of the Academy, study room and gym, mock jury court and mock border checkpoint. Guests also toured around the venue to view imitated and real shooting ranges.
At police academy and in various police units educational tours are occasionally held for school pupils. The mentioned visits are held in order to raise the awareness on law enforcing activities and prevent cases of rime among juveniles.