• შსს-ს აკადემიას სკოლა „ინტელექტი“-ს მოსწავლეები ეწვივნენ
შსს-ს აკადემიას სკოლა „ინტელექტი“-ს პედაგოგები და დამამთავრებელი კლასების მოსწავლეები ესტუმრნენ. მათ აკადემიის პროფესიული მომზადების სამმართველოს საპატრულო პოლიციის ფაკულტეტის უფროსმა ნოდარ სააკაშვილმა უმასპინძლა. ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლა „ინტელექტში“ 12 ქვეყნის მოქალაქე და 19 ეროვნების მოსწავლე სწავლობს.
სტუმრები პოლიციელთა მომზადების მეთოდიკას გაეცნენ და დაესწრნენ პრეზენტაციას თემაზე: „სწავლება აკადემიაში“. მოსწავლეების დიდი ინტერესი გამოიწვია ინფორმაციამ იმის შესახებ, რომ 2015 წლის სექტემბრიდან აკადემიაში საბაკალავრო პროგრამა განხორციელდება. აღნიშნული პროგრამა სტუდენტებს საპოლიციო საქმიანობისთვის აუცილებელ 4 წლიან, თანამედროვე სწავლებას სთავაზობს. აკადემიის წარმომადგენლებმა სტუმრებს აცნობეს, რომ საბაკალვრო პროგრამას გამოცდილი და სამართლის სფეროში ცნობილი სპეციალისტები წარუძღვებიან უახლეს მეთოდებზე დაყრდნობით და სტუდენტებს სამართლის სხვადასხვა დარგს შეასწავლიან. სკოლა „ინტელექტი“-ს მოსწავლეებმა მათთვის საინტერესო ყველა შეკითხვაზე, რომლებიც საბაკალავრო პროგრამას და სხვა საკითხებს ეხებოდა, ამომწურავი პასუხები მიიღეს.
სტუმრებმა ასევე მოინახულეს აკადემიის სასწავლო და ფიზიკური მომზადების ოთახები, იმიტირებული სასამართლო დარბაზი, იმიტირებული სასაზღვრო გამშვები პუნქტი, რეალური და იმიტირებული ტირები.
მსგავსი ღონისძიებები შსს-ს აკადემიაში პერმანენტულად ტარდება და მათი მიზანია ახალგაზრდებში სამართლებრივი კულტურის ამაღლება და ამ გზით დანაშაულის პრევენცია.

Pupils and teachers from “Intelekti” school visited MIA Police Academy. They were hosted by head of Patrol Police Faculty of Professional Training Division Nodar Saakashvili. Secondary school “Intelekt” is attended by citizens of 12 foreign countries and representatives of 19 nationalities.
Guests got familiarized with methods of trainings held for police officers and attended presentation – “Study Process at the Academy”. Pupils were interested in the bachelor’s program which will be implemented from September 2015. The mentioned Bachelor’s degree program offers contemporary training courses in the police sphere. Academy representatives informed guests that 4 year study process will be facilitated by experienced and famous specialists in the law sphere, who will teach various fields of law by means of new teaching methods. Pupils from “Intelekt” school received answers to all topical questions on bachelor’s degree and other issues. Guests also viewed classes of academy, gym, mock jury court and border crossing point as well as imitated and real shooting ranges.
Similar activities are held at the Academy on the regular basis, which are aimed at raising legal culture and thus prevention of the crime.