• შსს-ს აკადემიას სამცხე-ჯავახეთის რეგიონიდან აბიტურიენტები ეწვივნენ
შსს-ს აკადემიას სამცხე-ჯავახეთის რეგიონის ახალქალაქის და ნინოწმინდის რაიონების საჯარო სკოლების დამამთავრებელი კლასების მოსწავლეები ეწვივნენ. შეხვედრა მოსწავლეების ინიციატივით გაიმართა. ახალგაზრდებს აკადემიის პრორექტორმა ფრიდონ დიასამიძემ უმასპინძლა.
დამამთავრებელი კლასების მოსწავლეები შსს-ს აკადემიაში მიღების წესებს და პროცედურებს გაეცნენ და მათთვის საინტერესო საკითხებზე ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს. შეხვედრაზე აკადემიის პრორექტორმა აკადემიაში არსებული სწავლების მეთოდოლოგიის შესახებ, პოლიციის უწყებებში კადრების მიღების პროცედურებზე ისაუბრა. ასევე მოხდა იმ საბაკალავრო პროგრამის პრეზენტაცია, რომელიც აკადემიაში წელს პირველად განხორციელდება. შეხვედრის დასასრულს აბიტურიენტებმა აკადემიის სასწავლო და ფიზიკური მომზადების ოთახები, იმიტირებული სასამართლო დარბაზი, იმიტირებული სასაზღვრო გამშვები პუნქტი, რეალური და იმიტირებული ტირები დაათვალიერეს.
ახალგაზრდები სასწავლო პროგრამებით დაინტერესდნენ და შსს-ს აკადემიაში სწავლის გაგრძელებისა და პოლიციის სტრუქტურაში დასაქმების სურვილი გამოთქვეს.

Pupils of higher classes from Samtskhe-Javakheti region as well as from Akhalkalaki and Ninotsminda regions visited MIA Academy. The meeting was held under the initiative of the school pupils. They were hosted by the Vice-rector of the Academy Pridon Diasamidze.
Pupils were introduced to the rules and procedures of the Academy recruitment and received comprehensive answers on topical issues. At the meeting Vice-rector reviewed study methods and procedures of recruitment at police agencies. At the meeting introduction of the new bachelor’s program was also held which will be launched at the Academy for the first time this year.
At the end of the meeting pupils visited physical training rooms of the academy, mock courtroom, and mock border crossing point, real and simulated shooting venues.
Pupils got interested with study programs and expressed eagerness to study at MIA Academy and be employed at police agencies.