• შსს-ს აკადემიას კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტები ესტუმრნენ
შსს-ს აკადემიას, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის პირველი და მეორე კურსის სტუდენტები ეწვივნენ. სტუმრებს აკადემიის რექტორმა ნუკრი გელაშვილმა უმასპინძლა და აკადემიის სასწავლო პროგრამა გააცნო. შსს-ს აკადემიის წარმომადგენლებმა სტუმრებს წარუდგინეს პრეზენტაცია – „სწავლება აკადემიაში“.
შეხვედრაზე აკადემიის რექტორმა სტუდენტებისთვის საინტერესო საკითხებზე, აკადემიაში არსებულ სწავლების მეთოდოლოგიის შესახებ, პოლიციის უწყებებში კადრების მიღების პროცედურებსა და სამომავლო გეგმებზე ისაუბრა. პრეზენტაციის დასასრულს სტუდენტებმა აკადემიის სასწავლო და ფიზიკური მომზადების ოთახები, იმიტირებული სასამართლო დარბაზი, იმიტირებული სასაზღვრო გამშვები პუნქტი, რეალური და იმიტირებული ტირები დაათვალიერეს.
შსს-ს აკადემიასა და კავკასიის უნივერსიტეტს შორის, „განათლების სფეროში თანამშრომლობის შესახებ“ გაფორმებული მემორანდუმის ფარგლებში, პროფესორ-მასწავლებელთა, ინსტრუქტორთა, სტუდენტების და აკადემიის მსმენელთა კვალიფიკაციის ამაღლების და გამოცდილების გაზიარების მიზნით, გაცვლითი პროგრამები, სასწავლო ვიზიტები და სხვადასხვა ერთობლივი ღონისძიების ჩატარება მომავალშიც იგეგმება.

Within the frames of the memorandum of understanding students from Caucasus University visited MIA Academy. Students were met by the rector of the Academy Nukri Gelashvili and familiarized them with study process at the Academy.
MIA Academy representative shared their professional experience with students and discussed important issues, in particular procedures required for new staff recruitment and on study methods at Police Academy and future plans. By the end of the meeting students viewed infrastructure of the academy, study rooms, gym, mock jury court, mock border checkpoint, imitated and real shooting ranges.
Within the frames of “Memorandum of Understanding on Cooperation in the Field of Education” various visits and other joint events will be held in the future for boosting qualification of students instructors and academic staff of the MIA Police Academy.