• შსს-ს აკადემიას ევროპის კვირეულის ფარგლებში მოსწავლეები ეწვივნენ
შსს-ს აკადემიას, ევროპის კვირეულის ფარგლებში, ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრის ორგანიზებით, მუხრანის საჯარო სკოლის მოსწავლეები და 2008 წლის აგვისტოს ომში დაღუპული სამხედრო მოსამსახურეების შვილები ეწვივნენ. მათ შსს-ს აკადემიის რექტორმა ნუკრი გელაშვილმა უმასპინძლა.
შსს-ს აკადემიის წარმომადგენლებმა სტუმრებს წარუდგინეს პრეზენტაცია – „სწავლება აკადემიაში“, საკუთარი პროფესიული გამოცდილება გაუზიარეს და მათთვის საინტერესო საკითხებზე ესაუბრნენ.
პრეზენტაციის დასრულების შემდეგ მოზარდებმა სასწავლო და ფიზიკური მომზადების ოთახები, იმიტირებული სასამართლო დარბაზი, იმიტირებული სასაზღვრო გამშვები პუნქტი, რეალური და იმიტირებული ტირები დაათვალიერეს. შსს-ს აკადემიაში მოსწავლეებთან და სტუდენტებთან საინფორმაციო-საგანმანათლებლო სახის შეხვედრები სისტემატურად იმართება.

• School pupils at MIA Academy
Under the organization of EU and NATO Information Center MIA Police Academy has hosted pupils of Mukhrani public school and children of military servicemen deceased during the August war 2008 within the frames of Europe week. They were met by the rector of Police Academy, Nukri Gelashvili.
Guests were shown presentation on “Study process at the Academy” by MIA representatives, shared their experience and discussed topics which were interesting for the pupils.
After presentation guests viewed study rooms and gym, mock jury court and border checkpoint, imitated and real shooting ranges. At MIA Police Academy informative-educational meetings are held on the regular basis.