• შსს-ს აკადემიამ პროექტი “განათლებისთვის ხელშესახები მომავალი პროფესია“ დაიწყო
შსს-ს აკადემიამ მთელი ქვეყნის მასშტაბით პროექტი „განათლებისთვის ხელშესახები მომავალი პროფესია“ დაიწყო. პროექტის მიზანია ინფორმაცია აკადემიაში განათლების მიღების შესახებ საზოგადოებისთვის მაქსიმალურად ხელმისაწვდომი გახდეს.
პროექტის საშუალებით მომავალ სტუდენტებს შესაძლებლობა ეძლევათ, გაეცნონ შსს-ს აკადემიაში თეორიული და პრაქტიკული სწავლების პრინციპებს. პრეზენტაციებს აღნიშნულ თემაზე უფროსკლასელებისთვის შსს-ს სხვადასხვა დანაყოფისა და აკადემიის წარმომადგენლები პოლიციის შენობებში აწყობენ.
პროექტის განხორციელება უკვე დაიწყო შიდა ქართლში, იმერეთში, კახეთში, ქვემო ქართლში, სამეგრელო-ზემო სვანეთსა და აჭარაში. უახლოეს მომავალში პროექტში ჩაერთვებიან მცხეთა-მთიანეთის, სამცხე-ჯავახეთის, გურიის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის რეგიონებიც.

• Academy of MIA launched project ”Education for Future Profession”
The Academy of the Ministry of Internal Affairs has launched a nationwide project "Education for Future Profession". The project aims at making the information on education in the Academy public and available to the society.
The project will allow future students to learn about theoretical and practical training principles of the Academy of the MIA. In Police buildings the presentations for the senior pupils on the relevant topic shall be done by representatives of the Academy and different units of the MIA.
The project is already launched in Shida Kartli, Imereti, Kakheti, Kvemo Kartli, Samegrelo-Zemo Svaneti and Adjara. In the nearest future the project will involve Mtskheta-Mtianeti, Samtskhe-Javakheti, Guria, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti regions.