შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს, ისანი-სამგორის სამმართველოს და ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1994 წელს დაბადებული ი.ა. განზრახ მკვლელობის, ხოლო 1981 წელს დაბადებული გ.ჩ. და 1985 წელს დაბადებული ლ.ტ. - დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მიმდინარე წლის 15 სექტემბერს, ისნის რაიონში, ბრალდებულმა ი.ა.-მ, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1969 წელს დაბადებულ მ.ა.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა, რის შედეგადაც იგი საავადმყოფოში მიყვანამდე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ი.ა. და გ.ჩ- რუსთავში, ლ.ტ. კი - თბილისში, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის და დანაშაულის შეუტყობინებლობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 108-ე და 376-ე მუხლებით).

The officers of the detectives division of Tbilisi Police Department along with Isani-Samgori police division, as a result of operative-searching and investigative activities detained I.A. (DoB 1994) for premeditated murder while G.Ch. (DoB 1981) and L.T. (DoB 1985) were detained for non-reporting the crime.
Investigation established that on September15, 2017 I.A. on the basis of conflict, inflicted injuries to A.S. (DoB 1969) with a cold steel. Due to the received injuries the victim died before he was transferred to the hospital.
I.A and G.Ch. were detained in Rustavi, while L.T. was taken under arrest in Tbilisi, as a result of immediate police activities.
The weapon of crime has been seized by the law enforcers. Investigation is in progress on the fact of premeditated murder and non-reporting the crime, article 108 and 376 of the Criminal Code.