• შსს-მ ზუგდიდში მომხდარი სავალუტო ჯიხურის თანამშრომლის ძარცვის ფაქტი გახსნა
შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ზუგდიდის რაიონული სამმრთველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1951 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი ვალერ ბ. ძარცვის ბრალდებით დააკავა.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 16 მარტს ზუგდიდში ავტომანქანით გზა გადაუღობა „მერსედესი“-ს მარკის ავტომანქანას, რომელსაც სავალუტო ჯიხურის თანამშრომელი ნინო ბ. მართავდა. ვალერ ბ-მ ჩაამტვრია აღნიშნული ავტომანქანის გვერდითა საქარე მინა, ნინო ბ-ს დედას - გული მ-ს ხელიდან გასტაცა ხელჩანთა, რომელშიც 40 000 ლარი იყო და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ვალერ ბ. მომხდარიდან რამდენიმე დღეში ზუგდიდში დააკავეს.
გამოძიება ძარცვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 178-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით). გამოძიებას სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ზუგდიდის რაიონული სამმრთველო აწარმოებს.

• MIA solved case of robbery committed against employee of currency exchange booth
The officers of Zugdidi police division of Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Main Division as a result of operative-searching and investigative activities detained several times convicted in past Valer B. (DoB 1951) for robbery.
Investigation established that on March 16, detainee blocked the road with his vehicle to “Mercedes” made vehicle owned by Nino B. – employee of currency exchange booth. Valer B. smashed the windshield of the vehicle and grabbed the handbag with 40000 GEL in it from Nino B’s mother- Guli M. and fled from the place of crime.
As a result of investigative activities law enforcers detained Valer B. in Zugdidi, several days after the crime.
Investigation is in progress on the fact of robbery, article 178, III part, sub-paragraph A of the Criminal Code. Investigation is conducted by Zugdidi police division of Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Main Division.