• შსს-მ უკანონოდ მოჭრილი ხე-ტყე ამოიღო
შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ახალციხის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1978 წელს დაბადებული ზეზვა უ. ხე-ბუჩქნარის უკანონოდ გაჩეხვის ფაქტზე ამხილეს.
სამართალდამცველებმა ახალციხის რაიონის სოფელ ბოგის მიმდებარე ტერიტორიაზე,ზეზვა უ-ს მართვის ქვეშ მყოფი სატვირთო ავტომანქანიდან, უკანონოდ მოჭრილი ნაძვის 22 ცალი 5 მეტრის სიგრძის სამასალე მერქანი ამოიღეს. გამოძიებით დადგენილია, რომ ამოღებული სამასალე მერქნის საერთო მოცულობამ 9,45 კუბური მეტრი შეადგინა, ხოლო გარემოზე მიყენებული ზიანის ოდენობა 1039,5 ლარია.

• Illegally cut timber seized by MIA
The officers of Akhaltsikhe police division of Samtskhe-Javakheti Regional Main Division as a result of investigative activities held on the basis of operative information exposed Zezva U. (DoB 1978) for illegal cutting of tree and bush plants.
On the territory of Bogi, police seized wood that was cut illegally. Investigation established that the seized timber amounted to 9,45 cubic meters, while financial damage caused to the state amounted to 1039,5 GEL.
Investigation is in progress on the fact of illegal cutting of wood, article 303 of the Criminal Code.