• შსს-მ უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღი, საბრძოლო მასალა და ნარკოტიკები ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის, ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1993 წელს დაბადებული ნიკა ქ. თბილისში, დიღმის მასივში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ნიკა ქ-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, „ა-კა-ემ-ეს“-ის მოდელის 2 არარეგისტრირებული ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, „ა-კა-ემ“-ის მოდელის არარეგისტრირებული ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, „ნაგანის“ სისტემის 2 რევოლვერი, „ჩე-ზე“-ს მოდელის პისტოლეტი, „კოლტის“ მოდელის პისტოლეტი, „Ortgies“-ის მოდელის პისტოლეტი, 282 საბრძოლო ვაზნა და 4 მასრა ამოიღეს. დაკავებულის ბინის ჩხრეკისას ასევე ამოღებულია 1,37 გრამი გამომშრალი მარიხუანა და 0,0635 გრამი ნარკოტიკული საშუალება კოკაინის მარილი, რომელიც შეიცავს ახალ ფსიქოაქტიურ ნივთიერებას.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის, ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-2 ნაწილით, 260-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით).

• Illegal firearm, ammunition and drugs seized by MIA
The officers of the Division of Especially Important Cases of the Main Division for Combat Organized Crime, the Central Criminal Police Department of the MIA – as a result of the investigative measures carried out on the basis of operative information - detained Nika Q. (DoB 1993) in Tbilisi, Dighomi massive for illegal purchase and keeping of firearm and ammunition and illegal purchase and keeping of drugs and new psychoactive drugs.
During the search of the apartment of Nika Q., the law enforcers seized 2 unregistered automatic firearm of “AKMS” model, the “AKM” model unregistered automatic firearm, “Nagan” system 2 revolvers, “CZ” model pistol, “Colt” model pistol, „Ortgies“ model pistol, 282 bullets and 4 cartridges. Also, 1,37 gram dried marijuana and 0,0636 gram of cocaine salt containing the new psychoactive substance were seized during the search of the detainee’s apartment.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearm and ammunition and illegal purchase and keeping of drugs and new psychoactive drugs (II pat of the article 236, I and II parts of the article 260 of the Criminal Code of Georgia).