შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1991 წელს დაბადებული ვაჟა გ. თბილისში, გლდანის დასახლებაში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ვაჟა გ.-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, მაკაროვის კონსტრუქციის, 2 არარეგისტრირებული პისტოლეტი, არარეგისტრირებული გლუვლულიანი სანადირო თოფი და 27 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.

The officers of the Division for Especially Important Cases of the Main Division Combating Organized Crime of the Central Criminal Police Department of the MIA as a result of investigative activities conducted on the basis of the operative information detained Vazha G. (D.o.B.: 1991) in Gldani settlement, Tbilisi for illegal purchase and keeping of firearms and ammunition.
During the search of a detainee`s house the law enforcers seized “Marakov” system 2 unregistered pistols, 2 unregistered hunting rifles and 27 bullets.