შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს 1-ლი განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1971 წელს დაბადებული დავით ჟ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო ტარების ბრალდებით, თბილისში, საირმის ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას, „ჩე-ზე“-ს ტიპის პისტოლეტი, 1 მჭიდი და 7 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-3 ნაწილით).

The officers of the I Unit of Vake-Saburtalo Division of Tbilisi Police Department of the MIA as a result of operative-searching and investigative activities detained Davit Zh. (D.o.B.: 1971) in Sairme Street, Tbilisi for illegal carrying of firearm and ammunition.
During the personal search of a detainee the law enforcers seized “CZ” type pistol, 1 cartridge and 7 bullets.
The investigation is in progress on the fact of illegal carrying of firearms and ammunition (Article 236, parts III of the Criminal Code of Georgia).